Avaleht Heategevus Varjupaigad paluvad annetada rohkem kassitoitu
Varjupaigad paluvad annetada rohkem kassitoitu

Varjupaigad paluvad annetada rohkem kassitoitu

Ligi pool aastat Kika lemmikloomapoodides olnud kogumiskastid on suureks abiks varjupaikadele: annetatud toit moodustab kolmandiku pakutavast söödast.

Koeratoitu aga annetatakse rohkem kui kassitoitu, kuigi vajadus on vastupidine. Nimelt elab hooajati varjupaikades kasse kuni 10 korda rohkem kui koeri, mistõttu oodatakse varjupaikadesse just kasside kuivtoitu, konserve ja kassiliiva. “Aastas kulub meil 22 tonni kassitoitu, 21 tonni kassiliiva ja 18 tonni koeratoitu,” selgitas Varjupaikade MTÜ projektijuht Anneli Matsi.

Alates 15. varjupaigapäevast sööb, joob, elab ja saab loom veterinaarset abi peamiselt tänu annetajatele. Iga annetus on oluline: tänu sellele saab loomade eest varjupaikades hoolitseda üle 14 päeva. Praegu suudetakse aidata lemmikud uutesse kodudesse keskmiselt kolme kuuga.

Varjupaikade MTÜ haldab seitset loomade varjupaika üle Eesti: Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Valgas, Viljandis, Virumaal ja Võrus. Ida-Virumaal asuva Päite loomapargi omanik Ksenia Klotškova tõi välja, et neile annetatakse kõige rohkem kuivtoitu. Samas annetatakse ka erilisemaid asju. “Kogumiskastidest on meieni jõudnud pisike moodne kaelarihm. Kuna meil on palju väga suuri koeri, siis muigasime, et see sobiks hästi koera käpa ümber,” sõnas Klotškova.

Loomulikult leiab aga iga annetus sihtotstarbelise väljundi. “Loomapargis elavad veel hobused, lehmad, lambad, kitsed, rebased, laamad. Annetatud kaup moodustab 30 protsenti loomadele pakutavatest asjadest ja toidust,” kommenteeris Klotškova.

Kika annetuskaste võib leida 13 lemmikloomapoest üle Eesti. Lähiajal on plaanis arvu suurendada.