Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Järvamaa inimesi doonoripäevale!
AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Järvamaa inimesi doonoripäevale!

AITA SINAGI PÄÄSTA ELUSID! Verekeskus kutsub Järvamaa inimesi doonoripäevale!

Verekeskus kutsub Järvamaa inimesi doonoripäevalePõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama neljapäeval, 12. novembril kella 10.30st 15.00ni Paide kultuurikeskuse (Pärnu 18) suures saalis toimuvale doonoripäevale.

„Ootame väga Eestimaa südames asuva Paide doonoritega kohtumist, mis on selline tore ja ühtehoidev, suure südamega kogukond, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud.“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate suurenenud tellimustest, vajavad täiendamist kõigi veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Paide kultuurikeskuses 8. oktoobril  ning siis tuli doonoripäevale kogunisti 101 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 94 doonoril ning verekeskus kogus üle 42 liitri hinnalist verd. „Täname südamest kõiki suure südamega Järvamaa inimesi ning oleme kindlad, et ka hingedekuul külastab meid palju doonoreid, et anda hindamatu panus abi vajavate hingede päästmisele.“ toonitas Ülo Lomp

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga