Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Verekeskus ootab Keila inimesi verd loovutama
Verekeskus ootab Keila inimesi verd loovutama

Verekeskus ootab Keila inimesi verd loovutama

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Keila inimesi verd loovutama, kuna puhkuste perioodil ja kuumade ilmadega on verevarud oluliselt kahanenud, traumasid ja õnnetusi on aga suviti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem. Viimastel aegadel on eriti oodatud 0, A ja B RhD negatiivse veregrupiga doonorite veri, kuid oodatud on ka kõikide teiste veregruppide doonorid. Verekeskus ootab inimesi verd loovutama 13. augustil kl 10-14 Keila Tervisekeskusesse.

„Oleks tore, kui doonorid, kes on kurtnud, et ei saa töö tõttu verekeskust või doonoripäevi nende lahtiolekuaegadel külastada, teeksid oma visiidi puhkuse ajal. Haiglad vajavad ka suvel patsientide raviks doonorite abi. Vahel isegi enam kui talvekuudel, sest inimesed on aktiivsemad ning õnnetusi on rohkem. Meil on mitu aastat olnud juuli haiglate nõudmiste rekordkuu, seega ootab verekeskus sel ajal doonorite täiendavat abi,“ kutsub doonoreid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Viimati oli verekeskus Keilas 10. ja 11. juulil doonoritelkidega, kus kahel telgipäeval külastas telke 240 inimest ning tehti 181 vereloovutust. 

Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga