Avaleht Heategevus Veski Mati ja Toidupank sõlmisid hea tahte koostöölepingu
Veski Mati ja Toidupank sõlmisid hea tahte koostöölepingu

Veski Mati ja Toidupank sõlmisid hea tahte koostöölepingu

Kaup saabub_VeskiMatiSeptembrist oktoobrini väldanud ühiskampaania lõppakordina sõlmisid Veski Mati (Balti Veski AS) ja Toidupank koostöölepingu, mis markeerib ettevõtte ja heategevusorganisatsiooni püsiva koostöö algust.

Kampaania tulemusena annetas Veski Mati toidupankadele enam kui 2000 kg riisi, mis jagatakse laiali regulaarsete toiduabipakkide koostises. „Vaatamata sellele, et meie põhitöö on toidu päästmine ja ümberjagamine, on taolised koostöövõimalused ja lisakogused toidukaupa alati väga teretulnud,“ ütleb Toidupanga kommunikatsioonijuht Nele Hendrikson. „Kui ettevõtted soovivad tavapäraste müügikampaaniatele lisaväärtust luues Eesti vaesemaid peresid aidata, siis saame seda ainult tervitada,“ lisas ta.

Euroalustele mahutatud kampaaniatulemust Tallinna Toidupanka üle andma tulnud Balti Veski juhataja Ergo Neeme ja turundusdirektor Heikki Põhi (piltidel) sõitsid kohale Veski Mati kaubikuga, kuhu oli mahutatud lisaks riisipakkidele veel muudki kaupa, mis kõlab Toidupanga  igapäevase tööga veelgi paremini kokku. Toodi kuivaineid, mis oleks muidu ülejääkide hulka arvatud, sest kauba „parim enne“ tähtaeg oli varsti saabumas. Nüüd jõutakse see regulaarse toiduabi koostises ära jagada. „Suuri koguseid toidukaupa käitleva ettevõttena juhtub mõnikord, et head kaupa jääb üle – alati ei lähe jaekettide ja meie soovid, prognoosid ning tegelikkus kokku,“ sõnas Veski Mati juht Ergo Neeme.

Vasakult: Ergo Neeme, Piet Boerefijn, Heikki Põhi
Vasakult: Ergo Neeme, Piet Boerefijn, Heikki Põhi

Toidupanga missioon on kokku koguda, st ära viskamisest päästa võimalikult palju head kaupa, mis muidu läheks paremal juhul loomasöödaks või siis suisa hävitamisele. „Inimeste toidulaud peaks alati olema prioriteet,“ on Toidupanga juht Piet Boerefijn veendunud. „Selline hea tahte kokkulepe Balti Veskiga kannab meie jaoks nii sümboolset kui praktilist väärtust. Iga ettevõte saab teha teadliku valiku ning pakkuda oma üle jäävat kaupa kohalikule toidupangale, mille kaudu jõuab see puudust kogevate peredeni. Nii välditakse tarbetut jäätmete teket, tootmiseks kulunud ressursside raiskamist ja hea toidu mõttetud hävitamist mistahes põhjustel, valesti pakendamisest kuni ületootmiseni,“ loetleb Boerefijn näiteid elust enesest.

„Kutsume ka teisi ettevõtteid võimalusel taolisel moel heategevusse panustama – toidupangad ongi loodud selleks, et järgi jäävat kraami ümber jagada ning seega võiks iga toidukaupa käitlev ettevõte näha seda kui soodsat ja vastutustundlikku võimalust ülejääkidega toime tulemiseks,“ tegi üleskutse Veski Mati turundusjuht Heikki Põhi.

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi ja Swedbanki poolt selleks, et aidata leevendada vaesusprobleemi ja võidelda toidu raiskamise vastu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga