1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Viljandi betoonkassid aitavad varjupaigakassidel uusi kodusid leida
Viljandi betoonkassid aitavad varjupaigakassidel uusi kodusid leida

Viljandi betoonkassid aitavad varjupaigakassidel uusi kodusid leida

Viljandi linnaruumi ilmestavad ja autode parkimist reguleerivad betoonkassid on saanud juurde ka kolmanda olulise ülesande. Nimelt aitavad nad varjupaigakassidele uusi kodusid leida.

Linnaliikluse korraldamiseks paigutati Viljandi tänavatele 2022. aastal Kristi Kangilaski kavandatud ja skulptor Aime Kuulbuschi modelleeritud betoonist kassikujud. Betoonkassid on inspireeritud Viljandi logol olevast kassist ja “Naksitrallide” multifilmist.

Foto: Varjupaikade MTÜ

“Kuna erilised kassikujud püüavad juba niigi möödujate pilke, siis tekkis meil mõte riputada neile kaela Viljandi loomade varjupaigas kodu ootavate kasside kuulutused. Varjupaigas on hetkel tipphooaeg, koduootel on üle 150 kassi ja neid tuleb igapäevaselt juurde. Seega kulub igasugune reklaam ja tähelepanu neile praegu väga ära. Oleme rõõmsad, et Viljandi linnavalitsus kampaaniaga kaasa tuli,” selgitas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Varjupaigas on hetkel tipphooaeg, koduootel on üle 150 kassi ja neid tuleb igapäevaselt juurde.

“Mul on hea meel, et betoonkassid aitavad oma pehmetele ja karvastele sõpradele varjupaigas tähelepanu juhtida ja kõige paremal juhul ka hea kodu leida,” sõnas Viljandi linnakunstnik Kristi Kangilaski.

Foto: Varjupaikade MTÜ

Iga kassi kuulutuse juures on spetsiaalne QR kood, mis viib otse konkreetse kassi profiilile Varjupaikade MTÜ kodulehel. Huvi korral on võimalus seal ära täita kodupakkuja sooviavaldus ja seejärel kutsutakse huviline varjupaika potentsiaalse uue neljajalgse pereliikmega tutvuma.

Viljandi näol on tegemist Varjupaikade MTÜ jaoks olulise ja märgilise kohaga. Praeguseks Eesti suurimaks koduta loomadega tegelevaks organisatsiooniks kasvanud MTÜ sai 2007. aastal alguse just Viljandis tänu kohalikele loomasõpradest vabatahtlikele. Viljandi loomade varjupaiga kasside kuulutusi saab linnatänavatel näha kuni juulikuu lõpuni.

Head Uudised GoodNews