Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Aita päästa elusid! Regionaalhaigla doonoritelgid jõuavad Keilasse 
Aita päästa elusid! Regionaalhaigla doonoritelgid jõuavad Keilasse 

Aita päästa elusid! Regionaalhaigla doonoritelgid jõuavad Keilasse 

Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid ootavad Keila ja tema lähikonna inimesi verd loovutama Keila kultuurikeskuse juures 10. juulil kella 12−18 ning 11. ja 12. juulil kella 11−17. Heategudest pungil telkides aitab meeleolu üleval hoida pelikan Dona ning toimuvad toredad loosimised.

Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp sõnul on doonoritelkide 11. töösuvi hoo sisse saanud. „See arv räägib ise enda eest, et oleme ellu kutsunud väärt ettevõtmise, mis on ka doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon. Telgid on teinud doonorluse nähtavamaks, ehk teisisõnu on verekeskus tulnud inimeste sekka,” rääkis Lomp.

Regionaalhaigla doonoritelkide tuur on pärast Tallinna ja Rakvere, jõudmas kolmanda linnana Keilasse, kuhu eelmiste aastate kogemusel ootame arvukalt Keila ja tema lähikonna inimesi.  Mullusel kolmel telgipäeval Keilas külastas telke kokku 328 inimest, kellest 289 jõudis eduka vereloovutuseni, doonorite perega liitus 30 esmadoonorit. Kogusime 130 liitrit hinnalist verd. „Usume, et tänavune telgituur Keilas kulgeb sama edukalt!“ on doonorluse arendusjuht optimistlik.

Doonoritelkide tuuri avalöök oli 23. ja 24. mail Pärnus, kus kahe päevaga külastas rõõmsaid kollaseid telke 246 pärnakat, kes tegid  191 vereloovutust, esmaseid doonoreid saadi juurde 40.  12.-13. juunil olid telgid Tallinnas, kus kahe päevaga külastas meid kokku 255 inimest, kellest 199 inimesel lõppes külaskäik eduka vereloovutusega. Doonorite sõbraliku perega liitus 49 esmadoonorit ning kogusime ligi 90 liitrit hinnalist verd. 19.-21. juunil olime Rakveres, kus verd loovutas kogunisti  370 virumaalast.  Pärast Keilat jõuavad telgid Haapsallu, Paidesse, Viljandisse ja Raplasse ning telgisuvi lõppeb 13. ja 14. septembril Tartus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga