Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad AITA SINAGI! Verekeskus kutsub Läänemaa inimesi doonoripäevale!
AITA SINAGI! Verekeskus kutsub Läänemaa inimesi doonoripäevale!

AITA SINAGI! Verekeskus kutsub Läänemaa inimesi doonoripäevale!

Verekeskuse uued meened – praegustele ilmadele sobilikud fliiskindad ning koerapoisiga helkur. Tule vereloovutusele, hoia käpad soojas ning ole liigeldes nähtav:)
Verekeskuse uued meened – praegustele ilmadele sobilikud fliiskindad ning koerapoisiga helkur

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 19. jaanuaril kella 11.00-15.00 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale selle aasta esimesele doonoripäevale.

„Oleme taas Haapsalu Kultuurikeskuses doonoripäeva korraldamas. Ootame alati Läänemaa inimestega kohtumist, sest siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev kogukond, kes igal korral on nii meie doonoripäevi kui ka doonoritelke heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Haapsalus enne jõule, 22. detsembril ning siis külastas doonoripäevi rekordarv − 118 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 104 doonoril ning kogusime enam kui 46 liitrit hinnalist nestet.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

Kommentaarid