1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Aita Toidupangal aidata ja osale kevadistel toidukogumispäevadel!
Aita Toidupangal aidata ja osale kevadistel toidukogumispäevadel!

Aita Toidupangal aidata ja osale kevadistel toidukogumispäevadel!

Toidupankade kevadised toidukogumispäevad tulevad taas! Kahel päeval, 8. ja 9. aprillil, enam kui 50 erinevas toidupoes üle Eesti. Kõik särasilmsed heasoovijad on taaskord oodatud liituma Toidupanga vabatahtlike meeskonnaga, et aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Selle aasta kevadiste toidukogumispäevade elluviimiseks oodatakse osalema ligi 800 vabatahtlikku. See on hea võimalus nii eraisikutel, ettevõtetel, kui mistahes organisatsioonidel kaasa lüüa Toidupankade töös ja teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta paljude Eesti inimeste elu paremaks. Ettevõtmisega on liitunud valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoode üle Eesti.

Foto: Shutterstock.com

Toidupank märgib, et sellel aastal võib suureneda töötuse määr ja Ukraina sõjapõgenike tõttu suureneb Toidupangas abivajajate arv. Toidupanga juht Piet Boerefijn selgitab: „Kui veel möödunud aastal toetasime iganädalase toiduabiga Eestis pea 14 000 toimetulekuraskustes inimest, siis tänaste prgonooside kohaselt abivajajate arv kasvab veelgi. Toidukäive on küll kasvanud, aga seda peamiselt kauplustest nn päästetud toidu koguste tõttu. Toidupankadel on puudus kauem säilivast toidust ja loodame selles osas ka toidukogumispäevade abile.“

Vabatahtlike registreerimiseks toidukogumispäevadele on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele infot ja flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks. Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik Eesti Toidupanga kodulehel või helistades annetustelefonidele:

  • 900 9005 – annetad 2 eurot
  • 900 9010 – annetad 8 eurot
Head Uudised GoodNews