1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. Aitäh annetajatele! Silmakliinik sai Lastefondi toel nägemispuudega lastele mõeldud mänguseina
Aitäh annetajatele! Silmakliinik sai Lastefondi toel nägemispuudega lastele mõeldud mänguseina

Aitäh annetajatele! Silmakliinik sai Lastefondi toel nägemispuudega lastele mõeldud mänguseina

lastefond2Veebruari keskpaigast on TÜ Kliinikumi silmakliiniku lastenurga seinal nägemispuudega lastele mõeldud tegelussein, mille valmistamist toetas 1750 euroga ka SA TÜK Lastefond.

Tegemist on maailmas suurt kasutust leidnud spetsiaalse mänguseinaga, mis kujutab endast erinevate struktuursete materjalide kasutamist ning liigutatavaid ja erikujulisi mänge seinal. Mängusein on mõeldud lastele, kes näevad väga halvasti või peaaegu üldse mitte, et nad saaks kompamis- ja kuulmismeelt kasutades mängunurgas ooteaega meeldivalt mööda saata.

TÜ silmakliiniku ülemõe Terell Pihlaku sõnul võimaldab mängusein muuta arstil käimise ja ooteajad nägemispuudega laste jaoks meeldivamaks. “Seina kavandades üritati arvesse võtta nägemispuudega laste vajadusi, kasutades mänguseinal erineva materjale ja kontrastseid värve. Tegelussein loob neile vajaliku mängulise keskkonna olukorraga harjumiseks ning meeleolu üleval hoidmiseks,” selgitab ta.

mängusein-450x570

Mänguseina kavandasid ja valmistasid silmakliinikule Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud ja tudengid ning selle hind on ca 3500 eurot. Kliinikumi eelarve võimaldas selle soetamisse panustada 50% seina maksumusest, ülejäänud 1750 euroga toetas selle soetamist oma annetajate toel Lastefond.

Head Uudised GoodNews