Avaleht Heategevus AITÄH HEADELE INIMESTELE! Toidukogumispäevade tulemuseks oli ligi 35 000 kg toidukaupa
AITÄH HEADELE INIMESTELE! Toidukogumispäevade tulemuseks oli ligi 35 000 kg toidukaupa

AITÄH HEADELE INIMESTELE! Toidukogumispäevade tulemuseks oli ligi 35 000 kg toidukaupa

Foto: Nele Hendrikson
Foto: Nele Hendrikson

Möödunud nädalavahetusel, 11. ja 12. märtsil toimunud toidukogumispäevade vältel annetati toidupankadele 34 911 kg toidukaupa. Kokku osales 42 kauplust 19-s erinevas linnas.

Toidukogumispäevade tulemus sarnaneb paljuski varasemate toidukogumisaktsioonidega. Tallinna kümnes kaupluses annetatud 16142,5 kg järel paistavad silma Tartu (4376 kg, kolm kauplust) ja Pärnu (2193 kg, neli kauplust). Järgnevad Rakvere (1880,6 kg, kolm kauplust), Viljandi (1787 kg, neli kauplust) ja Jõgeva Toidupanga tulemus (kolm poodi kolmes erinevas linnas, kokku 1502,5 kg). Väiksemad kogused on seotud ka väiksemate kaasatud poodide arvuga kohtadel.

Foto Nele Hendrikson
Foto Nele Hendrikson

Kokkuvõttes võib öelda, et päevas annetati ühes kaupluses keskmiselt 442 kg toidukaupa (osad poed osalesid vaid ühe päeva).

Sortimendi poolest annetati kõige enam taas kuivaineid, jahu ja pastatooteid – 14 620 kg – ning erinevaid konserveeritud tooteid, sh purgisupid – 8609 kg.

Foto Nele Hendrikson
Foto Nele Hendrikson

Toidupangad tänavad oma vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevade läbiviimisel, kõiki osalenud kauplusi ning häid inimesi, kes otsustasid kohalike puuduses elavate perede jaoks annetuse teha.

Samuti tänatakse partnereid, kes aitasid vabatahtlike leidmisel, sh ERR, Serve the City, Siim Kaevats ja massimeedia.ee, Päästearmee, Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee) jt.

Foto Nele Hendrikson
Foto Nele Hendrikson

Pealinnas pakkus vabatahtlike leidmine viimase hetkeni väljakutset, sest kaasatud oli kümme kauplust. „Meil on õnneks päris palju abilisi, kes võtavad iga kord aega ning tulevad – nende inimeste hulgas on paljud meie püsivabatahtlikud, kuid näiteks ka Raplamaa Lasterikaste Perede Ühendus, Peetri Põhikooli noored koos õpetaja Tiina Nukkiga ja Kiili kooli 6b klassi tüdrukud, kes on kohe platsis ja teavad täpselt, kuidas ning mida teha,“ rõõmustab Tallinnas vabatahtlikke koordineerinud Kerttu Olõkainen. „Ettevõtja Indrek Kaing on aidanud Viimsis toidukogumispäevi juba korduvalt eest vedada ja kaasab aktiivselt kohalikku kogukonda. Sama moodi on juba paar aastat abis olnud Janek Hintsov oma meeskonnaga ning isegi Suurbritannia Suursaatkond on võtnud nii aktsioonidel osalemise kui üleüldise toidu raiskamise temaatika teadvustamise oma südameasjaks.“

Foto: Siim Kaevats
Foto: Siim Kaevats

Suursaadik Christopher Holtby: „Mina ja saatkonna töötajate meeskond oleme rõõmuga osalenud Toidupanga toidukogumispäevadel. Nii Briti kui Eesti taustaga tiimiliikmed soovivad panustada ühiskonda, kus me kõik elame, ning ennekõike aidata neid, kelle elu pole kaugeltki nii muretu kui meil endil. Väga tervitatav on samuti fakt, et toidu ümberjagamise ja toidu raiskamise vastu võitlemise teemad on tõusnud aktiivsesse avalikku, sh poliitilisse debatti ja ma loodan, et tulevikus hakatakse Toidupanka enam toetama selle olulise töö tegemisel.“

Foto: Adeele Rei
Foto: Adeele Rei

Järgmised üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad detsembris.

Kõik, kes soovivad Toidupanga tööd püsivalt toetada, saavad seda teha annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades annetustelefonidele:

900 9005 – annetus 2 eurot
900 9010 – annetus 8 eurot

VAATA GALERIID!
Fotod: Kairit Numa, Nele Hendrikson, Siim Kaevats, Adeele Rei

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga