Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi kevade esimestele doonoripäevadele!
DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi kevade esimestele doonoripäevadele!

DOONORIPÄEV! Verekeskus kutsub saarlasi kevade esimestele doonoripäevadele!

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tuleb taas kaheks päevaks Saaremaale ning ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 21. märtsil kl 13-18 ja 22. märtsil kl 9.30-14 Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6) toimuvale doonoripäevale.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp juhib tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus olnud 0 ja A reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Kuressaares 8. ja 9. veebruaril ning siis külastas Kuressaare kahte doonoripäeva kogunisti 232 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 198 doonoril ning kokku saime ligi 90 liitrit hinnalist nestet.  „Täname südamest kõiki suure südamega saarlasi, kes on alati meie verevarusid jõudsalt täiendanud. Oleme kindlad, et ka selle kevade esimesel väljasõidul Saaremaale külastab meid palju saarlastest doonoreid, et anda hindamatu panus abivajajate päästmisele.“ toonitas Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga