Avaleht Heategevus AITAME KOOS I 17 päästetud koerakest vajavad abi
AITAME KOOS I 17 päästetud koerakest vajavad abi

AITAME KOOS I 17 päästetud koerakest vajavad abi

Hiljuti päästeti Tallinnast, ühest Mustamäe korterist, 17 chihuahua-laadset koera, kes pidid elama jubedates tingimustes. Varjupaikade MTÜ palub kõikide loomasõprade abi, et nende koerte elu oleks edaspidi valu- ja stressivaba. Iga loom väärib armastavat kodu ja paremat tulevikku.

Päästetud koerad elasid kitsikuses ja paljud neist olid surutud väikestesse puuridesse. Põrandad olid kaetud uriini ja väljaheidetega. Elementaarsete tingimuste puudumisest räägib ka asjaolu, et koerad olid varjupaika saabudes nii füüsiliselt kui ka vaimselt halvas seisus. Enamik neist olid pelglikud ja inimese lähenedes asusid end kaitsma. Aja möödudes on osad neist julgemaks muutunud, kuid mitmed vajavad veel palju tegelemist, et usaldus inimese vastu tekiks. Veterinaarse ülevaatuse käigus sai selgeks, et paljudel neist on silma- ja igemeprobleemid, küünte ebanormaalne ülekasv ja osadel ka kasvajad, mis vajavad opereerimist.

Varjupaikade MTÜ tugineb koerte abistamisel annetustele. Et saaks koeri uutesse kodudesse loovutama hakata, peab nad esmalt kastreerima-steriliseerima, vaktsineerima, kiibistama ning neile vajaliku ravi tagama. Protseduurid, ravi ja ülalpidamiskulud ühe koera kohta lähevad maksma keskmiselt 270 eurot ehk kokku 4590 eurot.