1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. AITAME KOOS! Jookseme abivajavate laste heaks!
AITAME KOOS! Jookseme abivajavate laste heaks!

AITAME KOOS! Jookseme abivajavate laste heaks!

Foto: Pixabay

Reede õhtul kell 19:00 antakse Otepääl Pühajärve ääres start Seve Ehituse heategevusjooksule, mille eesmärk on toetada asenduskodus elavate laste psühholoogilist nõustamist.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nendib, et IRONMANi võistlus võib paljude inimeste jaoks tunduda ületamatu, ent seda ei ole heategevusjooks, mis toimub triatloni eelõhtul. “5-kilomeetrine distants on jõukohane peaaegu kõigile ning lisaks saab aimu IRONMAN võistluse atmosfäärist,” räägib Saar ja kutsub kõiki üles veetma reede õhtu imelisel Otepääl heategevuse nimel joostes.

Jooksu osalustasuna palutakse teha vähemalt 15 euro suurune annetus asenduskodus elavate laste psühholoogilise abi toetuseks. Ülekanne on võimalik teha SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole, lisades selgituseks „IRONMAN“:

Swedbank IBAN EE682200221015828742;

SEB IBAN EE261010220014910011;

Nordea IBAN EE791700017000285384;

LHV IBAN EE527700771000610813.

Lastefond on alates 2010. aastast toetanud annetajate abiga asenduskodus kasvavatel lastel saada täiendavat psühholoogilist ja terapeutilist tuge kattes eripedagoogi ning tegevusterapeudi töötasu ning transpordikulud. Riiklikul tasandil on seni olnud peamine eesmärk luua asenduskodudes elavatele lastele võimalikult sarnased tingimused tavaperedes kasvavate lastega, kuid lapsele osutatav asenduskoduteenus piirdub välise turvalise keskkonna loomisega ja ei hõlma endas professionaalselt läbimõeldud terapeutilist abi, mida vanemliku hoolitsuseta lapsed vajavad.

IRONMAN triatlonfestivali hea eeskuju persoon Raivo E. Tamm, kes võtab mõõtu võistlusel ka ise, tegi üleskutse Seve Ehituse heategevusjooksul osalemiseks.

Ka 3. augustil toimub IRONMAN Tallinn täispika triatloni eelõhtul Seve Ehituse heategevusjooks, millele antakse Vabaduse väljakul start päikseloojangul ehk kell 21:43.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks SIIN. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Head Uudised GoodNews