Avaleht Heategevus UUS LAHENDUS! Loo oma isiklik annetusalgatus!
UUS LAHENDUS! Loo oma isiklik annetusalgatus!

UUS LAHENDUS! Loo oma isiklik annetusalgatus!

Ma-armastan-aidataSelle nädala algusest on annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“ igaühel võimalik luua oma annetusalgatus mõne keskkonnas oleva projekti toetuseks. Mujal maailmas laialt levinud fundraiser´i ehk annetusalgatuse lahendus on nüüd jõudnud Eestisse.

Annetusalgatuse loomine on lihtne võimalus, mille abil saab iga inimene asuda annetuskeskkonnas oleva organisatsiooni tegevust koos oma sõpradega toetama. Annetusalgatuste loomine sobib väga hästi juhtudeks, kui sünnipäeval, jõulude ajal või mõne muu olulise sündmuse puhul soovitakse kingituste saamise asemel hoopis abivajajatele head teha.

Loomade eestkosteorganisatsioon Loomus oli üks esimesi, kes oma annetusalgatuse lõi. “Haarasime kohe kinni eksklusiivsest võimalusest luua annetusalgatus, millega kutsume liituma ka teisi loomade heaolust hoolivaid inimesi. Nagu ikka – iga annetus loeb. Kui annetusalgatuse looja kogub kokku 12 sõpra, kellest igaüks annetab kõigest ühe euro, on näiteks Loomusel võimalik trükkida ligi 50 teavitusflaierit,” selgitas Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp.

Kui mujal maailmas on annetusalgatus juba ammu levinud viis heategudeks, siis oktoobri alguses avatud uuenenud annetuskeskkond „Ma armastan aidata“ tõi selle võimaluse ka Eesti inimesteni.

„Annetusalgatuse kaudu on Eesti inimestele avanenud ainulaadne võimalus head teha. Eriliseks loob annetusalgatuse just see, et iga inimene saab koos oma sõpradega heategevuslikku organisatsiooni toetada. Koos on jõud ikka suurem,“ rääkis pikka aega vabatahtlikuna tegutsenud Fontese juhtiv partner Külli Lilleorg. „Annetusalgatuse võimalust võiksid kasutada ka ettevõtted, näiteks firmakingituste asemel võiks annetuskeskkonnast valida ühe või mitu organisatsiooni, keda toetama asutakse,“ sõnas Lilleorg, kes on loonud annetusalgatuse Fontese pikaajalise partneri Heateo Sihasutuse toetuseks.

Juba kuuendat aastat tegutsev annetuskeskkond „Ma armastan aidata“ tegutseb oktoobri algusest uuel aadressil www.armastanaidata.ee. Annetuskeskkonnas saab tutvuda tugevate ja usaldusväärsete Eesti organisatsioonide tegevusega, teha neile ühekordseid või püsiannetusi ning saada infot vabatahtlikuna panustamise võimaluste kohta. 2008. aastal Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse poolt loodud annetuskeskkonna eesmärgiks on edendada annetuskultuuri Eestis.

Annetusalgatustega saad tutvuda ja oma isikliku algatuse luua SIIN.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga