Avaleht Heategevus HEADE INIMESTE ABIGA! Vähiravifond „Kingitud elu” toetab 37-aastase naise võitlust emakakaelavähiga
HEADE INIMESTE ABIGA! Vähiravifond „Kingitud elu” toetab 37-aastase naise võitlust emakakaelavähiga

HEADE INIMESTE ABIGA! Vähiravifond „Kingitud elu” toetab 37-aastase naise võitlust emakakaelavähiga

HEADE INIMESTE ABIGA! Vähiravifond „Kingitud elu” toetab 37-aastase naise võitlust emakakaelavähiga Vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu otsustas toetada 37-aastast tallinlannat, kes on poolteist aastat võidelnud emakakaelavähiga. Fond aitab naisel soetada ravimi Avastin (bevatsizumab) kolmeks ravikuuriks, tasudes selle eest kuni 4500 eurot.

„Noor pereinimene peab rasket võitlust progresseeruva kasvajaga, kuid elu on veel ees. Aitäh kõigile, kes on meie fondi panustanud – vaid tänu teile on meil võimalik inimeste muret leevendada ning neile lootust kinkida,” ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.
“Konkreetse patsiendi puhul on tähelepanuväärne, et tema toetuse taotlus laekus fondi pärast seda, kui olime haiglas käinud onkolooge ja õdesid innustamas ning rääkimas, kuidas fond saab patsiente aidata. Samuti väärib märkimist, et konkreetse patsiendi emakeel on vene keel ja pea pooled seni meie fondist toetust saanud inimestest on vene rahvusest.”

Patsiendil on abikaasa ja täiskasvanud laps. Ta väljendab ülevoolavat tänu kõikidele fondi annetajatele: “Kirjutan oma tänukirja suure rõõmuga, et öelda teie fondile suur aitäh! Tänan, et kinkisite mulle elus kõige tähtsama asja – lootuse. Ma ei uskunud, et teie fond hakkaks mind aitama, aga olen väga õnnelik, kui sain teada, et te andsite mulle šansi terveks saada.”

Avastini kasutatakse mitmete vähipaikmete ravis, muuhulgas näiteks käärsoole-, pärasoole-, kopsu- või rinnavähi ravimiseks. Tavaliselt on see üks ravikomponent mitmest. Haigekassas ja sotsiaalministeeriumis on pikemat aega arutatud Avastini kompenseerimise võimalusi, ent täna see soodusravimite alla ei kuulu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga