1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. ASJAD UUESTI KASUTUSSE I Paljassaare jäätmejaamas avati koostöös Uuskasutuskeskusega korduskasutusruum
ASJAD UUESTI KASUTUSSE I Paljassaare jäätmejaamas avati koostöös Uuskasutuskeskusega korduskasutusruum

ASJAD UUESTI KASUTUSSE I Paljassaare jäätmejaamas avati koostöös Uuskasutuskeskusega korduskasutusruum

Tallinna linn koostöös Uuskasutuskeskusega avas Paljassaare jäätmejaamas korduskasutusruumi, kuhu saab ära tuua kodus liigseks muutunud, kuid töökorras ja kasutuskõlblikke korras asju.

Uue ettevõtmise avas Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, lõigates avamislindi asemel läbi juba kasutuskõlbmatuks muutunud teksad. Linti hoidsid ja abistasid korduskasutusruumi avamisel MTÜ Uuskasutuskeskuse juhatuse liige Diana Paakspuu ja Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark.

Foto: Freepik.com

„Korduskasutusruumide avamine jäätmejaamade juures on esimene samm jäätmejaamade ümberkujundamiseks ringmajanduskeskuseks. Edaspidi on kavas luua jäätmejaamade juurde ka parandustöökojad. Korduskasutusruumide loomise mõte võrsus sellest, et inimesed saaksid mugavalt tuua nii jäätmed kui ka üleliigsed korralikud esemed korraga ühte kohta. Asju otstarbe järgi sortides vähendame prügi teket ning säästame keskkonda,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Esmajärjekorras peaksime vältima jäätmete teket, näiteks kasutades asju nii kaua kui võimalik. Kodus kasutuks muutunud asjad võivad olla vajalikud teistele, mistõttu tuleks äraviskamisele eelistada korduskasutust.“

Foto: Freepik.com

Asju otstarbe järgi sortides vähendame prügi teket ning säästame keskkonda.

Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Diana Paakspuu sõnul on korduskasutusruumi loomine jäätmejaama hea mõte. „Nii saab korraga kodust ära tuua ka sellised asjad, mida prügisse ei raatsi ega tohigi visata. Loodame, et mugav võimalus aitab veelgi rohkem heas korras asjadel jõuda uuesti kasutusse,“ ütles Paakspuu.

Paljassaare korduskasutusruumi saab tuua kõiksugu puhtaid ja terveid asju, mida endal enam tarvis ei lähe: riideid, jalatseid, mänguasju, raamatuid, muusikat, nõusid, söögiriistu, hobi- ja sporditarbeid, dekoratiivesemeid, kodutekstiile, väiksemat kodutehnikat. Korduskasutusruumis on tootekategooriad seatud siltide järgi riiulitel või suurtes korvides, lisaks saab nõu kohapeal operaatorilt.

Foto: Freepik.com

Tuues ise midagi jäätmejaama või korduskasutusruumi ja nähes korduskasutusruumis endale midagi vajalikku, on see võimalik soovi korral tasuta kaasa võtta. Uuskasutuskeskus tuleb ruumi tühjendama siis, kui ruum on täitunud ja seal olevad asjad ei ole leidnud uut omanikku. Uuskasutuskeskus sorteerib kõik korduskasutusruumi toodavad asjad ning suunab korralikud asjad uuesti ringlusse oma kauplustes ja koostööpartnerite kaudu abivajajatele annetades. Kui uude korduskasutusruumi saab tuua väiksemaid esemeid alates riietest kuni väikese kodutehnikani, siis vahel jääb majapidamises aga üle ka korralikku mööblit ning suuremat kodutehnikat. Mida nendega teha? Kui mööbel on heas korras ning tehnika toimiv ja kasutuskõlblik, siis saab täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee.

Paljassaare jäätmejaam ja korduskasutusruum on avatud esmaspäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti kell 14–19 ja nädalavahetustel kell 10–15. Korralike ja kasutuskõlblike asjade andmine korduskasutusruumi on tasuta, kõikide muude liigiti kogutud jäätmete üleandmine vastavalt hinnakirjale. Täpsemat infot leiab Tallinna Jäätmekeskuse kodulehelt.

Head Uudised GoodNews