1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Lastefond
  4. Colgate annetas Lastefondile Eesti laste hammaste raviks üle 5100 euro
Colgate annetas Lastefondile Eesti laste hammaste raviks üle 5100 euro

Colgate annetas Lastefondile Eesti laste hammaste raviks üle 5100 euro

Ettevõte Colgate-Palmolive annetas maikuu jooksul igalt ostetud Colgate hambapastalt, hambaharjalt ja suuveelt 3 senti TÜ Kliinikumi Lastefondile laste hambaravi toetamiseks. Kokku kogunes 5163,72 euro suurune annetussumma.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nentis, et Colgate on toimunud kampaaniaga aidanud juhtida tähelepanu olulisele tervishoiu kitsaskohale, ulatades abikäe stomatoloogiliste probleemidega Eesti laste abistamiseks, kelle ravi Eesti Haigekassa ei kompenseeri. “Oleme siiralt rõõmsad, et tulemus on märkimisväärne ning loodame, et siit saab alguse järjepidev koostöö,” avaldas Saar lootust.

Oleme siiralt rõõmsad, et tulemus on märkimisväärne ning loodame, et siit saab alguse järjepidev koostöö.

Lastefond suunab annetussumma hambaimplantaatide paigaldamiseks oligodontiat põdevatele või trauma tagajärjel jäävhambad kaotanud lastele. Oligodontia on haruldane geeniviga, mille puhul puuduvad inimesel enam kui kuue jäävhamba alged, mis tähendab, et piimahammaste asemele jäävhambaid ei kasva. Nii paljude hambaalgete puudumine ei ole ainuüksi esteetiline probleem, vaid esmalt just funktsionaalne, sest suus olevatel hammastel ja alalõua liigestel lasub ülekoormus.

Haiguse ravis annab parima ja pikaajalisema (hea hügieeni puhul isegi eluaegse) tulemuse hambaimplantaatide paigaldamine, sest need suudavad asendada hambajuuri nii, et kaob lõualuu vale koormus ega kahjustu kõrvalolevad hambad. Implantaadid on kallid ning Eesti Haigekassa neid ei kompenseeri, kuna need ei ole kantud tervishoiuteenuste nimekirja.

Head Uudised GoodNews