Avaleht Heategevus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatakse heategevuslik näitus “Mis on kodu, kus on kodu”
Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatakse heategevuslik näitus “Mis on kodu, kus on kodu”

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatakse heategevuslik näitus “Mis on kodu, kus on kodu”

1. augustil kell 16.00 avatakse Disaini- ja Arhitektuurigaleriis heategevuslik fotonäitus “Mis on kodu, kus on kodu”. Näitusel on üleval Maria Kruusenvaldi fotod Eestimaa peredest, kus kasvavad sünniperest ja –kodust ilma jäänud lapsed.

“Selle näituse peamine väärtus pole mitte ainult fotode kvaliteet ja professionaalsus, vaid lugu, mida nad räägivad,” sõnas Disain Digesto omanik Ange Saar. “Mis on kodu? Kas see on pagemise koht kurja eest? Lapse armastamise koht? Pole vaja erilist iseloomu, et armastada neid, kes on armsad ja kenad ning kes armastavad ka sind. Lapsed, kes on hüljatud ja juba eluraskusi kogenud, on väärt armastust ka siis, kui nad seda ise vastu võtta ei oska. 1.-15. augustini Pärnu maantee galeriis esitletav Maria Kruusenvaldi fotonäitus juhib tähelepanu just nendele valupunktidele.”

“Viimasel ajal avalikkuse tähelepanu saanud väike Martin, kes pidi liiga kaua turvakodus olema, tõstatab jälle küsimuse: mis on kodu?” sõnas MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaith. “Kus on lapse jaoks kodu? Soovime, et poliitikas ja seadusloomes need teemad taas fookusesse võetaks. Protsessid, millega lapsele leitakse parim koht kasvamiseks, peavad toimima tunduvalt kiiremini. Selle rõhutamiseks on Maria Kruusenvald teinud fotoseeria just sellise looga lastest ja nende elust – iga lugu on oluline ning ei tohi jääda kinni bürokraatia hammasrataste vahele.”

Näitus “Mis on kodu, kus on kodu” on Disaini- ja Arhitektuurigaleriis üleval 1.-15. augustini.

Näitus reisib mööda Eestimaad ringi 2019. aasta lõpuni ning peale näituse lõppu kingib fotograaf lõuendid fotodel olevatele lastele. Esimene näituse avamine toimus teisipäeval, 20. veebruaril kell 16 Tallinna Metodisti Kirikus, kus selle avas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga