Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab Läänemaa inimesi verd annetama
DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab Läänemaa inimesi verd annetama

DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab Läänemaa inimesi verd annetama

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 7. mail kella 10.30-14.30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale doonoripäevale.

Viimati oli regionaalhaigla verekeskus Haapsalus kuu aega tagasi 2. aprillil, mil meie doonoripäeva külastas 100 inimest, eduka vereloovutusega lõppes külastus 83 doonoril. „Meie verevarud said tõhusa, 38 liitrise täienduse, sestap täname kõiki doonorina heategusid teinud Läänemaa inimesi ning loodame, et ka kevadkuul on läänlaste aktiivsus suur ning meie verevarud täienevad jõudsalt,“ rõhutas verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat. Verekeskus julgustab doonoreid Verekeskus julgustab verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 17 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga