Avaleht Heategevus EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud said Eestist ligi 30 tonni toitu
EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud said Eestist ligi 30 tonni toitu

EESTI AITAB! Ukraina sisepõgenikud said Eestist ligi 30 tonni toitu

EESTI AITAB_Ukraina sisepõgenikud said Eestist ligi 30 tonni toituEuroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul jõudis Eesti humanitaarabina ÜRO Põgenikeorganisatsiooni Kiievi kontori lattu 20 tonni piimapulbrit, 4,5 tonni konservsuppe ja 4,7 tonni lihakonserve.

“Eesti humanitaarabi saadetise koostamine algas nädalaid tagasi ning nüüdseks on see jõudnud Kiievisse, kust läheb edasi Odessa piirkonnas asuvate raskes olukorras sisepõgenike abistamiseks. Eesti abi jagatakse ka teistes Ukraina piirkondades, kuhu on paigutatud põgenikke,” teatas Paet ja lisas, et toidu- ja muu humanitaarabi vajadus on Ukrainas jätkuvalt suur, sest talv läheneb ning inimestel pole konflikti jätkumise tõttu võimalik kodupiirkonda Ida-Ukrainas tagasi pöörduda.

“Eesti on Ukraina inimesi sel aastal abistanud ligi miljoni euro eest, kuid abivajadus on jätkuv ning ka Eestil tuleb Ukraina konfliktis kannatanute aitamist jätkata,” märkis Paet.

Tema sõnul toob vägivalla jätkumine Ida-Ukrainas kaasa uusi inimohvreid, põgenikke ja kannatusi. “Seetõttu on äärmiselt oluline leida konfliktile kiire poliitiline lahendus ning Venemaal on selles võtmeroll,” ütles ta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga