1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Eesti Laulu peaproovi käis vaatamas 700 suurperedest pärit last
Eesti Laulu peaproovi käis vaatamas 700 suurperedest pärit last

Eesti Laulu peaproovi käis vaatamas 700 suurperedest pärit last

Heategevusfond Aitan Lapsi, Eesti Laul ja Eesti Lasterikaste Perede Liit viisid Eesti laulu finaalvõistluse peaproovi vaatama 700 suurperedest last ja noort, võimalikuks sai see tänu taaraautomaatide kaudu annetanud inimestele.

„Suurperedest pärit lapsed tulid Tallinna kõikidest Eesti piirkondadest, ka õige kaugematest nurkadest, Võrumaalt ja Ida-Virust. Enamus lastest oli täna päris lava ees ja võttis üritusest keset tule- ja valguseshowd maksimumi, täname kõiki automaatide kaudu annetanud inimesi, tänu kellele see võimalikuks sai,“ märkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

„Heategevusfondi Aitan Lapsi eesmärk on juhatada lapsi nii teatri, kunsti, kirjanduse, muusika ja spordi juurde ning innustada neid positiivsete emotsioonide kaudu Eesti kultuuri hindama ja mõistma. Eesti Laul on igal aastal kodumaisel muusikamaastikul oluline sündmus ja seetõttu oleme ka noortele pakkunud võimalust sellest vahetult osa saada,“ lausus Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

Heategevusfondi Aitan Lapsi eesmärk on juhatada lapsi nii teatri, kunsti, kirjanduse, muusika ja spordi juurde ning innustada neid positiivsete emotsioonide kaudu Eesti kultuuri hindama ja mõistma.

Viimase kaheksa aasta jooksul on heategevusfondi Aitan Lapsi toetusel Eesti Laulu finaalvõistluse peaproove käinud vaatamas juba üle 10 000 lapse ja noore üle Eesti. Enamus neist lastest on pärit suurperedest.

  • Eesti taaratagastuspunktides asub üle 400 annetusvõimalusega automaati. Viies tühja taara pakendiautomaati on võimalik vajutada nuppu „Aitan Lapsi“. Tegemist on ühe lihtsama viisiga osaleda heategevuses. Annetatud raha läheb Eestis elavate lastele teatri, kunsti, kirjanduse, muusika, liikumise ja spordiga seotud elamuste pakkumiseks.

Head Uudised GoodNews