1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Eestlased on kassirahvas! Mars Eesti annetas varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu
Eestlased on kassirahvas! Mars Eesti annetas varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu

Eestlased on kassirahvas! Mars Eesti annetas varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu

Lemmikloomatoidu kaubamärkide Whiskas ja Pedigree poolt algatatud sõbralikul hääletusvõistlusel “Kass või koer?” selgus, et 50,1% Eesti elanikest hääletasid, et on kassirahvas. Rahvusvahelise loomakaitsepäeva tähistamiseks annetab loomatoidutootja Mars Eesti loomade varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu.

Kassid ja koerad on imelised lemmikloomad

Skaiste Sruogaite, Marsi korporatiivküsimuste direktor Balti, Balkani ja Aadria riikides sõnul toimus hääletusvõistlus kõigis Balti riikides, kogudes ligi 150 000 häält. „See näitab selgelt, kui palju inimesi seisab meie ühiste väärtuste eest seoses loomade heaolu ja ohutusega. Nii kassid kui ka koerad on imelised lemmikloomad ja imetleme inimesi, kes annavad neile kodu, korraliku hoolitsuse ja armastuse. Rahvusvahelise loomakaitsepäeva tähistamiseks annetame Eesti loomade varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu. Sarnane annetus jõuab ka Läti ja Leedu loomade varjupaikadesse ning kõik annetused saabuvad lähinädalatel,” rääkis Sruogaite.

Annetus on suureks abiks

Kuu aega kestnud hääletuse eesmärk oli julgustada inimesi seisma loomade heaolu ja ohutuse eest – need on ka kogu maailmas tähistatava rahvusvahelise loomakaitsepäeva peamised eesmärgid.

Hääletusvõistluse “Kass või koer?” tulemuste teatavaks tegemiseks kogunesid loomakaitsepäeval Tallinna loomade varjupaika laulja Helen Adamson ja näitleja Lauri Pedaja, kes tutvusid lähemalt meie varjupaiga ja sealsete elanikega.

Varjupaikade MTÜ sõnul kulus nende kuues varjupaigas septembris kokku 91 kilo loomatoitu päevas, nii et annetus on suureks abiks.

Loe lähemalt siit.

Head Uudised GoodNews