1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Doonorid ja Sõbrad
  4. Eriti oodatud on 0 negatiivse ning A positiivse ja negatiivse veregrupi omanikud! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi taas doonoripäevale
Eriti oodatud on 0 negatiivse ning A positiivse ja negatiivse veregrupi omanikud! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi taas doonoripäevale

Eriti oodatud on 0 negatiivse ning A positiivse ja negatiivse veregrupi omanikud! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi taas doonoripäevale

Doonorid ja SõbradPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 24. jaanuaril kella 10.30-14.30 Rakvere Spordikeskuses (Kastani pst 12) toimuvale selle aasta teisele doonoripäevale.

„Oleme jaanuaris Rakveres juba teist doonoripäeva korraldamas, et ikka kõik tublid Virumaa inimesed saaksid pikkade järjekordadeta verd loovutada.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud head tegema ning eriliselt oodatud on 0 negatiivse ning A positiivse ja negatiivse veregrupi omanikud!“

Uues kohas, Rakvere Spordikeskuses, olime doonoripäevaga kuu algul 3. jaanuaril ning siis külastas doonoripäeva 85 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 75 doonoril, kelles omakorda kaks inimest tegid seda esmakordselt ning kogusime ligi 34 liitrit hinnalist nestet. „Loodame, et seekord on endast ja teistest hoolivaid Virumaa inimesi vähemasti sama palju!“ lisas Lomp.

Kes sobib doonoriks? 

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Head Uudised GoodNews