Avaleht Heategevus FOTOD I Ämari lennuvälja päikeseloojangu ilus toimus heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile”
FOTOD I Ämari lennuvälja päikeseloojangu ilus toimus heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile”

FOTOD I Ämari lennuvälja päikeseloojangu ilus toimus heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile”

Ämari lennuväljal toimus 16. juunil heategevusliku kontserdi „Laulud sõdurile” salvestus, kus muusikalist hingepaitust pakkusid Eesti parimad lauljad Sõjaväeorkestri saatel.

Foto: Erlend Štaub

Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president Alar Karis abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, peaminister Kaja Kallas, Kaitseväe juhataja Martin Herem ja paljud teised. Kontsert on eetris 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

Foto: Erlend Štaub

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saab toetust 64 last ning üks Carolin Illenzeeri Fondi lastest, 7-aastane Kaspar Mets, oli selle ilusa kontserdi õhtujuht koos Mirtel Pohlaga. Kaspar, kes saab toetust ujumise harrastamiseks, uuris ka fondi patroonilt, mis huvitegevusega president Alar Karis oma nooruses tegeles.

Foto: Erlend Štaub

President rääkis, kuidas vanaema viis ta kunagi uisutrenni, samuti harrastas ta kergejõustikku ja mängis viiulit ning julgustas Kasparit huvitegevusega jätkama.

Foto: Erlend Štaub

Laste toetuseks esinesid armastatud Eesti muusikud. Laval olid meie üks lemmiklauljaid Ines, Superstaar 2021 võitja Alika Milova, hinnatumaid meesvokaliste Karl-Erik Taukar, rahvusvahelist tuntust pälvinud pärimusmuusika ansambel Duo Ruut, Rahvusooper Estonia bariton René Soom, räppar villemdrillem koos Elina Borniga, Suured tüdrukud koosseisus Kaire Vilgats ja Dagmar Oja.

Foto: Erlend Štaub

Lauljaid saatis Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Foto: Erlend Štaub

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimus juba 11. korda. Sel aastal salvestati see 16. juunil Ämari lennubaasis, mis on ühtlasi ka NATO Balti õhuturbe missiooni ühe lennusalga baas. Kontsert jõuab publikuni 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Esmakordselt kuuleb kontserti ka Kuku Raadios 23. juuni õhtul.

 

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades  jätkusid tuues kaasa langenud ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevate laste haridusteed ja huvitegevust.

Foto: Erlend Štaub
  • Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Graanul Invest, Baltic Workboats, Tallink ja Synlab.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

  • 900 6705 – 5 eurot
  • 900 6715 – 20 eurot
  • 900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

  • SA Carolin Illenzeeri Fond
  • IBAN: EE687700771001314163