Avaleht Heategevus HEA UUDIS! Heategevusliku kontserdisarjaga „Ukse hinged helisema“ sai Katariina kirik endale renoveeritud peauksed
HEA UUDIS! Heategevusliku kontserdisarjaga „Ukse hinged helisema“ sai Katariina kirik endale renoveeritud peauksed

HEA UUDIS! Heategevusliku kontserdisarjaga „Ukse hinged helisema“ sai Katariina kirik endale renoveeritud peauksed

kirikKeskaja lõpu suurima pühakoja Püha Katariina kiriku 19. sajandist pärit peauksed said uue ilme tänu möödunud suvel Hopneri Maja poolt korraldatud heategevuslikule kontsertsarjale „Ukse hinged helisema“.

„Meil on väga hea meel, et kogusime kontsertidega piisavalt raha vanade uste taastamiseks“ ütleb Hopneri Maja juhataja Anne Velt ning lisab „Ehk on see väike panus alguseks suurematele ettevõtmistele, mida Katariina kirik oma väärikuses kindlasti vajaks.“

Restaureeritud uksed on pärit 1874. aastast, mil kiriku lääneosa oli kasutuses kaupmees Kochi laoruumina. Vahepealsel perioodil on vahetatud vaid uste laudist ning nüüdseks olid need väga kehvas seisus.

kirik1

kirik2

Viiel heategevuslikult kontserdil „Ukse hinged helisema“ Katariina kirikus astusid üles Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Püha Miikaeli Poistekoor, Mari Jürjens, Estonian Voices ning Jarek Kasar. Oma panuse andis ka SA Vene Teater.

Ligikaudu 8000€ maksma läinud ning eelmisel nädalal lõppenud renoveerimistööd teostas OÜ Kuukaar.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga