Avaleht Heategevus Heategevuslik jooks Rat Race toimub juba sel reedel
Heategevuslik jooks Rat Race toimub juba sel reedel

Heategevuslik jooks Rat Race toimub juba sel reedel

Fotod: Mariliis Kundla

Heategevuslik jooks Rat Race Tallinn toimub sel aastal 16. korda. Meeleolukas üritus leiab aset juba reedel Tallinna Vanalinna Päevade raames Raekoja platsil.

Ligi sadakond meeskonda tulevad reedel oma kontorirutiinist välja ning veedavad heategevuse nimel ühe toreda päeva. Rat Race Tallinn 2017 projektijuhi Christjan Schumanni sõnul tulevad osalejad jooksma, sest on neid ootab põnev jooksurada, rohkelt üllatusi, palju nalja ning loomulikult ka suur heategu, mis on ürituse põhieesmärk. “Meeskondi saab registreerida kuni neljapäevani, seega soovitan hililistel huvilistel end kiiresti veel kirja panna,” lisas Schumann.

Sel korral on Tallinna heategevusjooksu eesmärk avaldada positiivset mõju riskioludes noortele, kellel on raskusi käitumise, õppimise või suhetega ning kes vajavad individuaalset tuge ja positiivset eeskuju. Pöörates tähelepanu varakult on suurem tõenäosus ennetada noorte sattumist kuritegelikule teele.

“Selle eesmärgi täitmiseks annetame jooksu osalustasudest kogutud summa MTÜ RuaCrew vabatahtlike tugiisikute programmi toetuseks. Seeläbi teeme võimalikuks 25 uue tugiisiku koolitamise, kes aitavad ligikaudu 30 noorel leida oma tee ja saada hästi toimetulevateks täiskasvanuteks,” sõnas Schumann.

Toetuse eest korraldatakse ka 3-päevane suvekool noortele ja nende tugiisikutele, kus tegeletakse ühiselt noorte huvide avastamisega läbi erinevate töötubade ja põnevate inimeste kaasamise.

Lisaks 2. juunil toimuvale Rat Race Tallinnale toimub Eesti Ettevõtlike Noorte Koja (JCI) korraldatav heategevusjooks ka Jõhvis ning päev varem nii Tartu Raekoja platsil kui ka Pärnu vanalinnas – kõikidele on võimalik veel oma meeskond kodulehel kirja panna.

Heategevusjooksu suurejoonelist lõppu tähistab Tanel Padari ja Tomi Rahula akustiline kontsert, mis toimub Tallinna unikaalses keskkonnas Telliskivi Loomelinnakus asuvas Erinevate Tubade Klubis. Piletid kontserdiõhtule on saadaval Piletilevis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga