Avaleht Heategevus HEATEGEVUSLIK JOONISTUSVÕISTLUS! Täna avati Viru Keskuses heategevusliku joonistusvõistluse “Mina jään” ülevaatenäitus
HEATEGEVUSLIK JOONISTUSVÕISTLUS! Täna avati Viru Keskuses heategevusliku joonistusvõistluse “Mina jään” ülevaatenäitus

HEATEGEVUSLIK JOONISTUSVÕISTLUS! Täna avati Viru Keskuses heategevusliku joonistusvõistluse “Mina jään” ülevaatenäitus

fotoTäna avasid XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad koos SOS Lastekülaga Viru Keskuse Rahva Raamatus heategevusliku joonistusvõistluse „Mina jään“ ülevaatenäituse, ning kuulutasid pidulikult välja võidutööd, mis tänasest kaunistavad SOS Lasteküla toetuseks loodud kolme postkaarti.

Möödunud kevadel toimus XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajate ning SOS Lasteküla koostöös joonistusvõistlus “Mina jään”, et iga laps saaks soovi korral toetada SOS Lasteküla tegevust ning et laulu- ja tantsupeo teemad ja sõnumid rohkem omaks ja tuttavaks saaksid. XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajate sõnul oli võistlusele saadetud töid vaadates väga meeldiv tõdeda, et meie olulised väärtused – minu aeg, minu kodu, minu inimesed, minu juured ja minu maa – olid võistlusel osalenud lastele väga südamelähedased ja mõistetavad.

ERR Lastejaama lehel toimunud avalikul hääletusel selgusid joonistusvõistluse võitjad, kelleks on: Mirtel Ostra ja Agnes Rohtsalu Friedebert Tuglase nimelisest Ahja Koolist ning Heiki Sädem Väike-Maarja Gümnaasiumist.

mina-jaan2

Joonistusvõistluse kolmest võidutööst trükkis SOS Lasteküla postkaardid, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lastekülade laste ja perede toetuseks.

“Oleme siiralt tänulikud kõigile võistlusel osalenud noortele kunstnikele ja nende juhendajatele, kes SOS Lasteküla toetuseks pliiatsid ja pintslid haarasid ja meile oma tööd saatsid. Sellega andis laulupidu meile veelgi suurema ühtekuuluvustunde, “ ütleb SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro.

mina-jaan

Joonistusvõistluse näituse avamisel anti pidulikult üle auhinnad ja tänukirjad ning esitleti kolmest võidutööst loodud erakordselt vahvaid rahvuslike motiividega postkaarte. Neid postkaarte on alates tänasest võimalik osta Rahva Raamatu kauplustest ja SOS Lasteküla e-poest. XII noorte laulu- ja tantsupidu ja SOS Lasteküla kutsuvad üles kõiki õpilasi neid ühiselt valminud heategevuslikke kaarte koolilaatadel ning kooride-orkestrite-tantsurühmade esitlustel SOS Lasteküla toetuseks müüma.

Näitus „Mina jään“ jääb Viru Keskuse Rahva Raamatu kaupluse juures avatuks kuni 15. oktoobrini.

Heategevuslik joonistusvõistlus “Mina jään” sai teoks SOS Lasteküla, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Kunstihariduse Ühingu ning ERR Lastejaama koostöös. Võistlust toetas Nikon Baltic.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga