Avaleht Heategevus Heategevuslik õhtusöök restoranis Trühvel suunab saadud tulu läbi triatloni Aafrika lastele
Heategevuslik õhtusöök restoranis Trühvel suunab saadud tulu läbi triatloni Aafrika lastele

Heategevuslik õhtusöök restoranis Trühvel suunab saadud tulu läbi triatloni Aafrika lastele

truhvelJärgmisel kolmapäeval, 21. septembril, toimub Tallinnas restoranis Trühvel heategevuslik õhtusöök, mille tulu läheb peatselt Londonis toimuva spordiürituse Spirit of Belron Challenge kaudu Eesti poolt Lõuna-Aafrika lastele hariduse andmiseks ja tuleviku loomiseks.

Üks ürituse korraldajatest, firma Carglass juhatuse liige Rainer Virve selgitab, et organisatsioon Belron korraldab aastast 2002 iga aasta 24. septembril heategevusliku rahvusvahelise triatlonivõistluse, kuhu erinevad riigid, kes selles osalevad, koguvad raha. Kogu see raha annetatakse Belroni poolt moodustatud kommuunile Afrika Tikkun, mis asub Lõuna-Aafrika Vabariigis ja aitab sealseid lapsi. Hetkeseisuga on sinna läbi aastate läinud 7,5 miljonit eurot, sel aastal loodetakse saada veel 2,5 miljonit eurot. Selle rahaga on ehitatud väike küla, kus on koolid, lasteaiad ja töötavad erinevad programmid.

rainer-virve
Rainer Virve: ühiskonnale tuleb midagi tagasi anda

Eestist lähevad tänavu triatlonile sellel juba kolmandat aastat osalev Rainer Virve ja tipptriatlonist Aleksandr Latin, kes löövad kaasa olümpiadistantsil, sprindidistantsist võtab osa Sven Freiberg ning kolmekesi võisteldakse ka meeskondlikult. Mehed on selleks Indrek Sei ja Kirill Kotšegarovi toel juba pikka aega treeninud. Kogu triatloniürituse korraldamise kulud kannab Belron ja kõik annetused igast erinevast riigist suunatakse heategevusse Lõuna-Aafrika Vabariigi laste tarbeks.

Heategevuslik õhtusöök on mõeldud selleks, et koguda raha Eesti poolt. Restoranis Trühvel paneb peakokk Silver Teeääre välja viiekäigulise õhtusöögi, Kaidi Kerdt  Veinisõbrast on sinna juurde lisanud kõige paremad veinid ja šampanjad ning meelt lahutab võrratu Eliis Pärna oma võrratute lugudega. Oodatud on kõik spordisõbrad, ettevõtjad ja teised heatahtlikud annetajad.

“Inglise keeles on sellele üks hea sõnaühend, social responsibility, mis tähendab, et ühiskonnale tuleb midagi tagasi anda,” selgitab Rainer Virve.”Üksinda andes ei küüni need summad paraku nii kõrgele, siis plaan sel aastal, kui läheme juba natuke suurema seltskonnaga, oleks koguda juba natuke rohkem raha, ja selle raames tekkis mõte teha üks tore heategevuslik õhtusöök, mille tulu suuname kõik heategevusse.”

Belronile kuuluvad organisatsioonid erinevates riikides kutsuvad lisaks tänav triatlonil osalema oma riigi sportlasi ja teisi äriühinguid. Kui tänaseni on võistlejate arv küündinud 1800 piirimaile, siis sel aastal loodetakse kaasata kuni 10 000 võistlejat. On ka palju rohkem erinevaid võistlusdistantse, kaasa arvatud poolmaraton, üritatakse teha Guinessi rekord ja palju muud huvitavat.

Heategevuslikku õhtusööki toetab ka heade uudiste portaal GoodNews!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga