1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” kogus ligi 36 000 eurot
Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” kogus ligi 36 000 eurot

Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” kogus ligi 36 000 eurot

Tänavu Kaitseväe peastaabi alal toimunud heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” kogus ligi 36 000 eurot. Selle rahaga toetatakse neid 72 last, kelle üks vanematest on langenud või haavata saanud Eesti kaitseväe teenistuses.

Fondi patroon Vabariigi President Alar Karis märkis: „Laulud sõdurile kontsert, koos ilusate laulude ja meeldivate külalistega teeb kena Eesti suveõhtu alati veelgi soojemaks. Aitäh kõigile fondi toetajatele ja heasoovlikele Eesti inimestele!“.

Laulud sõdurile kontsert, koos ilusate laulude ja meeldivate külalistega teeb kena Eesti suveõhtu alati veelgi soojemaks. Aitäh kõigile fondi toetajatele ja heasoovlikele Eesti inimestele!

Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur, Kaitseväe juhataja Martin Herem, liitlasvägede esindajad ja paljud teised. Kontserdil esinevad hinnatud Eesti lauljad – Alika, Tanja, Ott Lepland, Ivo Linna, Puuluup, Suured tüdrukud ja segakoor K.O.O.R. Ühise õhtujuhtimise debüüdi tegid särav Ines ja haarav Kristjan Gold. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Kontserdi lavastaja oli Veiko Tubin ja muusikaline juht Peedu Kass. Saate režissöör oli Marek Miil.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust ning hetkel saab fondilt toetust 72 last. Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest kaaslased perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades jätkusid tuues kaasa langenuid ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust ning hetkel saab fondilt toetust 72 last.

Fondi toel harrastavad lapsed korvpalli, käsipalli, jalgpalli, judot, lauldakse, tantsitakse, õpitakse keeli, mängitakse pilli ja käiakse kunstikoolis. Mitmed lapsed on pääsenud Eestist kaugemale võistlema ning saanud medaleid spordivõistlustelt.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Trigon Capital, Baltic Workboats, Merko Ehitus, Selver, Tallink, BLRT Grupp ja Synlab.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

  • 900 6705 – 5 eurot
  • 900 6715 – 20 eurot
  • 900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

  • SA Carolin Illenzeeri Fond
  • IBAN: EE687700771001314163
Head Uudised GoodNews