1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Heategevuslik teatejooks kinkis HNRK lapspatsientidele suhtlusroboti Temi
Heategevuslik teatejooks kinkis HNRK lapspatsientidele suhtlusroboti Temi

Heategevuslik teatejooks kinkis HNRK lapspatsientidele suhtlusroboti Temi

12. detsembril jagati Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses lastele kingitusi ning heategevusliku Teatejooksu meeskond andis haiglale üle Eesti inimeste annetuse – suhtlusroboti Temi.

„Temi esimene töö oli enda tutvustamine ja mandariinide jagamine, mõlemaga sai ta kenasti hakkama. Loodame, et roboti kaasamine haiglaellu toob rõõmu ja elevust ning aitab rikastada patsientide päevi taastusravil viibimise perioodidel,“ ütles HNRK juhatuse esimees Kadri Englas.

Temi esimene töö oli enda tutvustamine ja mandariinide jagamine.

Teised tegevused, mida Temi suudab, on jagada selgitusi, juhatada teed ning olla liikumisel kaaslaseks. Robotit saab õpetada ära tundma nägusid ning ruumis iseseisvalt  liikuda, näiteks saab tal paluda midagi tuua või viia.

Roboti haiglale üle andnud heategevusliku Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul tekitas tänavune jõulukingitus HNRK lapspatsientide hulgas rõõmu ja elevust, mis oli liigutav. „Suur tänu kõigile annetajatele!“ ütles Pallase.

Suhtlusroboti Temi aitas haiglale seadistada tehnoloogiaettevõte Hansab AS, rohkem infot Temi suhtlusrobotist leiab veebist.

Roboti soetamiseks korraldati 22. septembril 13 500 osavõtjaga heategevuslik Teatejooks, mis populariseerib osalejate hulgas liikumist ja tervislikke eluviise ning on kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituse. Lisaks mõeldakse nendele lastele, kes ei saa liikuda. Teatejooksuga toetatakse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust liikumisvõime kaotanud laste heaks. Sel aastal kogunes Teatejooksuga 4750 eurot.

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada aastaringi, helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetaja spordinädala läbiviija SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, lisaks panustavad Rademar, Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Head Uudised GoodNews