Avaleht Heategevus Heategevusliku motokrossi oksjonil koguti 14 600 eurot
Heategevusliku motokrossi oksjonil koguti 14 600 eurot

Heategevusliku motokrossi oksjonil koguti 14 600 eurot

Pühapäeval peeti Tartumaal, Haaslava vallas Lange motokeskuses viies Tanel Leok ja sõbrad heategevuslik motokross, millega koguti raha läbi õnnetuse liikumispuude saanud lastele ja noortele. Kokkuvõtvalt saab öelda, et oli suurepärane krossipäev, kust ei puudunud atraktiivsed sõidud, meelelahutus, väärikad publikuauhinnad ja loomulikult heategevus.

Oksjonil koguti raha pea 15 000 eurot, lõplik summa, mis antakse tänavu läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste ja noorte toetuseks, selgub lähiajal, kui sündmuse tulud ja kulud on kokku löödud.

Traditsiooniliselt toimus Tanel Leok ja sõbrad käigus ja oksjon, kus läks müüki hulgaliselt maailma tippsõitjate varustust ja tänavu ka 1951. aasta Plymouth Coupe, mille pani oksjonile energiajoogifirma Route 77. Antud masin oli ka oksjoni kalleim ese, mis maha müüdi, selle hinnaks kujunes pingelises pakkumises 7000 eurot.

Open klassis oli stardis lisaks peoperemehele Tanel Leokile motokrossi MM-sarjast Davide Guarneri, Matiss Karro, Harri Kullas, Gert Krestinov ja paljud teised. Kodustest tegijatest olid kohal pea kõik, eesotsas Eesti meistrite Juss Laansoo ja Karel Kutsariga, oma esimese stardi peale suvist vigastust tegi Priit Rätsep. Peeti kolm sõitu, esimeses oli sõitjatel vaja ka ise tagaratas ära vahetada, viimane oli nn Last Man Standing ehk siis viimase mehe sõit. Kahe esimese sõidu kokkuvõttes oli parim mees Matiss Karro, kes võitis mõlemad sõidud. Lätlane oli kiireim ka viimases Last Man Standing sõidus, edestades Davide Guarnerit ja Vytautas Bucase ees. Seega valitses Läti parim krossimees seda päeva Lange krossirajal täielikult. Kahe esimese sõidu kokkuvõttes oli siis kiireim mees Karro, teine Leedu krossimees Vytautas Bucas ja kolmas Priit Rätsep.

Rajalt ei puudnud ka show ja kostüümid, nagu see on olnud ka varasematel heategevuslikel krossidel Tanel Leok ja sõbrad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga