Avaleht Heategevus HEATEGEVUSMATK! Heategevusmatk aitab suurpere lastel muusikakooli aastamaksu tasuda
HEATEGEVUSMATK! Heategevusmatk aitab suurpere lastel muusikakooli aastamaksu tasuda

HEATEGEVUSMATK! Heategevusmatk aitab suurpere lastel muusikakooli aastamaksu tasuda

2014. aasta Heategevusmatkaga toetati Kiltsis elavale suurpere üksikemale majja uue ahju ehitamist Foto: Kristel Kitsing
2014. aasta Heategevusmatkaga toetati Kiltsis elavale suurpere üksikemale majja uue ahju ehitamist
Foto: Kristel Kitsing

“See oli minu jaoks üllatus,” ütleb viie lapse ema Õie, kui sai teada, et heategevusmatkaga kogutakse raha nende pere kahele lapsele muusikakooli aastamaksu tasumiseks.

Õie suur viie lapsega pere elab Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Simunas. Renita (10) ja Roland (12) õpivad Simuna muusikakoolis. Renita viiulit ja Roland klaverit.

14. mail korraldab Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond koos vallavalitsusega Ebavere tervisekeskuses heategevusmatka. Agarate abiliste mõte on koguda raha kolme koduvalla lapse muusikakooli aastamaksu tasumiseks. Lisaks kahele Simuna muusikakoolis õppivale noorukile soovitakse abistada ka ühte Väike-Maarja muusikakoolis  õppivat õpilast.

Praegu peab Simunas  elav suurpere ema Õie oma koka palgast igas kuus õppetasuks välja käima 44 eurot. Kahe lapse igakuine väljaminek huviharidusele on aga pere rahakotile paras löök, sest erinevaid kulusid on suurperel rohkelt.

“See tuli mulle üllatusena, et selline heategevusmatk tehakse,” ütleb pereema Õie, kes kümme aastat tagasi kolis Simunasse. “Üritame oma jõududega hakkama saada. Ka Eesti Lasterikaste Pere Liidult oleme tuge saanud,” ütleb pereema. Seni on nad hakkama saanud.

Õie tunnistab, et viis last toovad küll rõõmu, kuid vahel teevad ka peavalu. „Mure ja rõõm käivad ikka käsikäes. Tuba on elu täis, igaüks vajab individuaalset lähenemist,“ märgib Õie. Samas lausub ta vapralt, et ehk oskavad lapsed tulevikus teineteisega rohkem arvestada.

Miks jäävad huvitegevusest kõrvale enam kui pooled õpilased? Õie mõtleb paarkümmend sekundit. Siis ütleb: „Lastel pole initsiastiivi, nad istuvad oma telefonides. Ka õpetajad peavad märkama. Meie laste puhul see nii oli,“ selgitab pereema.

Vallavalitsus ja naiskodukaitsjad on ühendanud pere abistamiseks jõud, et kogukonnas head eeskuju näidata ja perele heategevusmatkaga muusikakooli aastamaksu tasumiseks vajalikke vahendeid koguda.

Heategevusmatka ühisstart Ebavere tervisekeskuse juurest antakse 14. mail kell 12.00. 5,2 kilomeetri pikkusel matkarajal tuleb osalejatel lahendada teemakohaste küsimustega ristsõna. Osalejate vahel loositakse välja toetajate auhindu.

Heategevusmatka osalustasu on kaks kuni viis eurot. Kogutud vahenditega toetatakse kahte Simuna Muusikakoolis õppivat last ja ühte Väike-Maarja Muusikakoolis õppivat last muusikakooli aastamaksu tasumisel.

Toeka õla saab alla panna ka 13. maini Väike-Maarja Vallavalitsuse arveldusarve numbril EE372200001120083456 (SWEDBANK), märkides selgituseks „heategu“.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga