Avaleht Heategevus DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab sünnipäevakuul rakverelasi doonoripäevale
DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab sünnipäevakuul rakverelasi doonoripäevale

DOONORIPÄEV! Verekeskus ootab sünnipäevakuul rakverelasi doonoripäevale

Verekeskus

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 10. mail kella 10.00-14.00 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale.

„Verekeskus tähistab 16. mail oma 75. sünnipäeva. Nimelt teatas Vabariikliku Vereülekande Jaama peaarst Herman Paul Rossmann 16. mail 1941 haiglatele, et Vabariiklik Vereülekande Jaam on alustanud tegevust ning on võimalik saada verd transfusioonideks. Nii loemegi 16. maid vereteenistuse alguskuupäevaks. Loodud Vereülekande Jaamal oli 90 doonorit. Doonorite arv on võrreldes algusega enam kui kahesajakordistunud – 2015. aastal oli Regionaalhaigla verekeskusel 19 488 doonorit, kes tegid kokku 32 528 vereloovutust.

Terves Eestis oli mullu 34 640 doonorit ning 59 013 vereloovutust. 2015. aastal tehti Eesti haiglates kokku 18 687 patsiendile 80 101 erineva verekomponendi ülekannet. Meil on hea meel, et Rakvere inimesed on andnud olulise panuse meie verevarudesse ja inimelu päästmisel “ kirjeldas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, lisades: „Oleme rõõmsad, et verekeskuse sünnipäevakuul on teater NO99 teinud suurepärase pakkumise kõigile doonoritele, kellel on võimalik doonorikaardi alusel osta teatri kõikidele maikuu etendustele 10 eurone  sooduspilet.

Kui me 19. aprillil  Rakveres käisime siis külastas meie doonoripäeva 84 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 78 doonoril. „Meie verevarud said tõhusa täienduse  – Rakverest lahkusime üle 35 liitri hinnalise nestega. Loodame südamest, et seekord on rakverelaste aktiivsus sama suur ning meie verevarud täienevad jõudsalt,“ täpsustab Ülo Lomp, lisades: „Verekeskusel on viimasel ajal nappinud reesusnegatiivset verd ning haiglad on palju tellinud ka A reesuspositiivsest verest valmistatud verekomponente, sestap on kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud head tegema ning meie verevarusid täiendama.“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest. Vere maht taastub kohe, vererakkude arv keskmiselt 72 tunni jooksul.

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

Vereloovutusele tulles tuleb kaasa võtta pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Edastame ka Teater NO99 pöördumise doonoritele!

Sina teed koguaeg head. Ja meie teeme sulle selle heaks väga lahke pakkumise – kõikidele meie teatri maikuu etendustele on Sul võimalik pileteid osta hinnaga 10 eurot pilet (tavahind 17.-)!
Soodustus kehtib doonorikaardi ettenäitamisel.

Mais mängime peaaegu kõiki oma repertuaaris olevaid lavastusi sh parima nais- ja meespeaosa laureaatidega lavastusi “El Dorado” ja “Kodumaa karjed” ning parima lavastaja ja kunstniku kategoorias nomineeritud lavastust “Kõnts”.
Mängukavaga lähemalt saad tutvuda SIIN ja lavastuste kohta rohkem lugeda SIIT!

Piletite tellimiseks ja lisainfoks kirjutada laura@no99.ee või helistada numbril 660 5051.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga