Avaleht Heategu HEATEGU I Tallinna Soojus toetab 15 000 euroga Energia avastuskeskust
HEATEGU I Tallinna Soojus toetab 15 000 euroga Energia avastuskeskust

HEATEGU I Tallinna Soojus toetab 15 000 euroga Energia avastuskeskust

Tallinna Soojuse juhatus otsustas ka käesoleval aastal toetada Energia avastuskeskuse tegevust ja teha seda 15 000 euroga.

Tallinna Soojuse juhataja ja Energia avastuskeskuse nõukogu liige Rainer Vakra märkis, et Energia avastuskeskus peab kindlasti vaatamata rasketele aegadele oma tegevust jätkama ja selleks otsustasid asutajaliikmed, sealhulgas Tallinna Soojus, et keskus vajab erakorralist finantsabi. „Paraku on jätkuv COVID-19 viiruse põhjustatud kriis mõjutanud ja mõjutab jätkuvalt avastuskeskuse toimimist. Sihtasutuse eelarveprognoosist on näha, et kuna Energia avastuskeskus on pidanud kaua töötama suletud uste taga, siis ei ole tulubaas hetkel kiita ja nad on kaotatud üle poole oma sissetulekust. On oluline, et avastuskeskus saaks läbi toetuste katta nii töötajate töötasusid kui ka hoone haldamisega seotud kulusid,“ rääkis Vakra.

„Tallinna Soojust ja avastuskeskust ühendab hea energia ja roheline maailmapilt. See on keskus, mis otseselt tegeleb keskkonnasäästliku ja rohelise mõtteviisi propageerimisega ja pakub mitmeid sellealaseid huvitavaid algatusi, töötubasid ja projekte. Nüüd, kui muuseumi uksed on taas publikule avatud, saavad kõik tallinlased ja ka linna külalised sellest põnevusest osa. Energia avastuskeskus on kindlasti toetust väärt ja iga inimene saab oma külastusega seda toetust üles näidata. Tallinna Soojus toetab Energia avastuskeskust 15 000 euroga, kuid kui tekib vajadus, siis suurendame toetussummat. Rasked ajad tuleb koos üle elada ja nõrgemaid tuleb aidata,“ lisas Tallinna Soojuse juhataja.

Eelmisel aasta lõpul toetati koroonast tingitud ajutises keerulises olukorras oleva muuseumi tegevust 40 000 euroga.

Energia avastuskeskust (Põhja pst 29, Tallinn) peab sihtasutus Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus, mille asutasid Tallinna linn, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Energia ja Tallinna Soojus 1999. aastal. 22 aastat tagasi asutatud sihtasutuse eesmärgiks on tehnika- ja teadusalase mitteformaalse õppe edendamine. Igal aastal viiakse Energia avastuskeskuses läbi haridusprogramme rohkem kui 10 000 õpilasele. Keskuse renoveerimise järgselt aastast 2014 on avastuskeskust külastanud kokku ligi pool miljonit huvilist. Energia avastuskeskus asub endises Tallinna elektrijaamas, kus 20. sajandi alguses hakati esimesena üldkasutatavasse võrku elektri tootmiseks kasutama põlevkivi. Tallinna elektrijaam töötas seal aastani 1979.