1. Avaleht
  2. Heategu
  3. Käpakampaania aitas mitmekümnele varjupaigakoerale turvalise kodu leida
Käpakampaania aitas mitmekümnele varjupaigakoerale turvalise kodu leida

Käpakampaania aitas mitmekümnele varjupaigakoerale turvalise kodu leida

Südametervisekuul toimunud käpakampaania raames leidis Varjupaikade MTÜ-st uue kodu 23 koera ja Südameapteekides annetati loomade heaks üle 1300 euro.

Südameapteek koostöös Varjupaikade MTÜ-ga kutsus aprillikuus inimesi üles alustama aktiivsemat elu koos varjupaigast võetud lemmikloomaga. Iga inimene, kes võttis Varjupaikade MTÜ-st koera, sai neljajalgsele südamesõbrale kingituseks kaasa kingikoti ja Südameapteegi kinkekaardi veterinaartoodete ostmiseks. Lisaks kogus Südameapteek Varjupaikade MTÜ loomade aitamiseks annetusi. Annetuse said Südameapteegi kliendid lisada oma ostukorvile nii tava- kui ka e-apteegis.

„Kampaania eesmärk oli pöörata tähelepanu asjaoluline, et piisav kehaline aktiivsus on südame tervise alustala ning lemmikloomadega koos liikumine on meeldiv ja tervislik ajaviide. Kampaania tulemusel on 23 uuel koeraomanikul jälle rohkem põhjust õues liikuda ja lemmikloomaga veedetud aega nautida,“ rääkis Südameapteegi turundusjuht Merle Väli.

„Kui eelmisel aastal saatsime keskmiselt uude koju 18 koera kuus, siis tänavuse kampaania raames leidis kodu 23 koera. Värsketele koeraomanikele oli Südameapteegilt kingituse saamine tore lisaboonus. Tänu kampaaniale hakkas rohkem inimesi mõtlema oma koduuste avamisele uuele lemmikloomale,“ kommenteeris Varjupaikade MTÜ juht Triinu Priks.

Kuigi varjupaigaloomale oma kodu pakkumine on üllas tegu, siis annetuste kaudu said loomi aidata ka need, kes mingil põhjusel kodulooma võtta ei saa. „Kogutud 1329 eurose annetuse eest saame vaktsineerida, kiibistada, steriliseerida või kastreerida 13 looma ja teha neile parasiiditõrje. See on oluline osa loomade ettevalmistusest enne uude koju saatmist, millele Südameapteegi kliendid kaasa aitasid,“ rääkis Priks.

Varjupaikades ootab oma pere ja kodu veel 41 koera.

Head Uudised GoodNews