Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Ka sinul on võimalus aidata elusid päästa! Läänlasi oodatakse doonoripäevale
Ka sinul on võimalus aidata elusid päästa! Läänlasi oodatakse doonoripäevale

Ka sinul on võimalus aidata elusid päästa! Läänlasi oodatakse doonoripäevale

Verekeskus-kutsub-Järvamaa-inimesi-doonoripäevale.jpgPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama teisipäeval, 4. aprillil kella 10.30-14.30 Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) toimuvale doonoripäevale, et kõik abivalmid ja sooja südamega Läänemaa inimesed saaksid teha kauni kingituse kõigile abivajajaile.

„Meil on hea meel ka aprillis Haapsalus doonoripäeva korraldada, sest läänlased on meid alati sõbralikult ja sooja südamega vastu võtnud ning nii doonoripäevadel kui ka doonoritelkides rohkelt heategusid teinud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud head tegema ning eriliselt oodatud on 0, A ja B negatiivse ning A positiivse veregrupi omanikud!“

Haapsalu Kultuurikeskuses olime viimati kuu aega tagasi, 2. märtsil, mil doonoripäeva külastas kogunisti 95 inimest, kellest omakorda verd loovutas  83 läänlast ning meie verevarud täienesid ligi 38 liitri hinnalise verega.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab ka verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad“.

Kommentaarid