Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Aita päästa elusid! Verekeskus kutsub rakverelasi Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale
Aita päästa elusid! Verekeskus kutsub rakverelasi Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale

Aita päästa elusid! Verekeskus kutsub rakverelasi Rakvere Ametikoolis toimuvale doonoripäevale

VerekeskusPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama neljapäeval, 30. märtsil kella 13.00-17.30 Rakvere Ametikoolis (Piiri 8) toimuvale doonoripäevale. Eriti oodatud on 0-reesusnegatiivsete ja A-reesuspositiivsete doonorite veri, kuid oodatud on ka teiste veregruppide doonorid ja esmased vereloovutajad.

„Verekeskus tuleb ka märtsikuus Rakverre suisa kahel korral, et kõik virumaalased saaksid endale sobilikul ajal võimalikult väikse ajakuluga verd loovutada. Siinsed doonorid on selline tore ja ühtehoidev arvukas kogukond, kes eriti usinalt on meie suviseid doonoritelke väisanud ning meie verevarusid tõhusalt täiendanud, tõestades, et viru veri ei värise.” sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

“Kui me kuu alguses, 7. märtsil  Rakvere Kultuurikeskuses käisime siis külastas meie doonoripäeva 91 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 85 doonoril ning doonorite perega liitus 3 esmadoonorit. Meie verevarud said siis väga tõhusa täienduse, kuid loodame südamest, et seekord on rakverelaste aktiivsus sama suur ning doonoritena teevad head nii need, kellele töö tõttu sobib käia verd andmas pärastlõunal kui ka ametikooli õppurid, et meie verevarud jõudsalt täieneksid,” lisab Ülo Lomp

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Kommentaarid