1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Kauaoodatud Maarjamõisa mängu- ja tegevuspark on valmis
Kauaoodatud Maarjamõisa mängu- ja tegevuspark on valmis

Kauaoodatud Maarjamõisa mängu- ja tegevuspark on valmis

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heade annetajate toel loodud ligipääsetav mängu- ja tegevuspark asub Tartus, Maarjamõisa ajaloolise haiglahoone, Puusepa 2 maja taga pargis ning see on mõeldud kasutamiseks nii erivajadustega lastele ja noortele kui ka kõigile värskes õhus tegutsemisest rõõmu tundvatele inimestele. Pargis on ratastooliga ligipääsetav mitmekülgsete võimalustega mänguala, liikumispuudega inimestele mõeldud treeningseadmed ning ratastoolirada koos spetsiaalsete testimisaladega, mis on loodud vastavalt Kanadas välja töötatud Wheelchair Skills Training Programme standardile. Mängupargi projekteerimine ja ehitus koos haljastustöödega maksid kokku ligi 640 000 eurot.

Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Lastele mõeldud mängualal asub ratastooliga ligipääsetav ronimislinnak, kiik ja mitmekülgsete võimalustega liivakastiala ning eraldi ronimisrõõmu pakkuv kerakala. Pargis on pingid, kus saab mõnusasti aega veeta, raamatut lugeda või pargis lustival lapsel silma peal hoida.

Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Treeningalal on ligipääsetavad ja mitmekülgseid harjutamisvõimalusi pakkuvad spordiseadmed ning seda läbib ratastoolirada, kus saab harjutada erinevatel tasapindadel liikumist ja ratastooli käsitlemist. Lisaks on pargis taastusraviks mõeldud sensoorikarada.

Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

TÜK Lastefondi strateegiajuhi Siiri Ottender-Paasma sõnul on pargi valmimisega teoks saanud Lastefondi suur unistus: „Mitte ükski laps ega noor ei pea enam pargi servas pealt vaatama, kuidas eakaaslased rõõmsalt mängivad ja värskes õhus aega veedavad ning õnnetuse või haiguse tõttu ratastooli sattunud inimesed ei pea abivahendi kasutamist enam kiirabiestakaadil harjutama,“ lisades, et mõistagi annavad hinnangu tegevuspargile lapsed ja noored ise: “Mina saan vaid kinnitada, et see on päriselt hingega tehtud asi. Meie suur soov on, et lapsed ja noored tunneksid koos olemise rõõmu sõltumata sellest, millised on kellegi võimalused, leiaksid endale huvitavat tegevust ning märkaksid ja hooliksid teineteisest,“ ütles Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma.

Mitte ükski laps ega noor ei pea enam pargi servas pealt vaatama, kuidas eakaaslased rõõmsalt mängivad ja värskes õhus aega veedavad.

Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Tegevuspargi omanikuks saab Tartu Ülikooli Kliinikum ning on üsna kindel, et kliinikumi väikestel ja suurtel patsientidel nüüd taastumiseks veelgi paremad võimalused. Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige, õenduse ja patsiendikogemuse juht Ilona Pastarus peab keskkonna rikastamist mängupargi näol kauaoodatud sammuks.

„Soovime, et kõik meie väikesed patsiendid ja noored, sealhulgas erivajadustega inimesed, tunneksid end haiglas hoitult ja turvaliselt. Rõõmus meel ning põnevad õuemängud aitavad oluliselt tervenemisprotsessile kaasa. Ootame põnevusega mängu- ja treeningala kasutusele võtmist ning täname Lastefondi selle imelise projekti elluviimise eest,“ lausus Ilona Pastarus.

Rõõmus meel ning põnevad õuemängud aitavad oluliselt tervenemisprotsessile kaasa.

Tegevuspargi idee pärineb Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse meeskonnalt ja Maarjamõisa haiglakompleksi juurde rajatud park on kolmas omataoline Eestis. Maa-alalt kõige suurem ja ajaloolisse parki rajatuna kõige keerukam projekt sündis arhitektuuribüroo Lootusprojekt maastikuarhitektide Kersti ja Siim Lootuse ning nende meeskonna loominguna, pargi ehitas valmis Insenerteenused OÜ ning selle hoidis silma peal TÜ Kliinikumi haldusmeeskond ning omanikujärelevalvet tegi Rispeto OÜ.

  • Tegevuspark sai aga teoks ainult tänu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetajatele ja koostööpartneritele.

Head Uudised GoodNews