1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Kontaveit pani võistlusriided väärkoheldud loomade heaks oksjonile
Kontaveit pani võistlusriided väärkoheldud loomade heaks oksjonile

Kontaveit pani võistlusriided väärkoheldud loomade heaks oksjonile

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit pani koostöös Varjupaikade MTÜ-ga korraldatud heategevusoksjonile oma võistluskostüümid, tossud, reketi, tennisekoti ja muud tennisega seotud esemed.

“Soovin panustada just hüljatud loomade heaolusse, kuna need loomad ju kahjuks iseend aidata ei saa. Tean, et varjupaikadesse satub üsna sageli väärkoheldud ja halbadest tingimustest päästetud loomi. Selliste loomade raviarved ja muud kulud on tavapärasest oluliselt suuremad. Heategevusliku oksjoniga tahangi aidata kurva elusaatusega loomi. Iga toetus aitab nende elu paremaks muuta. Loodan, et loomapidamiskultuur muutub sellest natukenegi paremaks,” selgitas Kontaveit.

Anetile on lemmikloomade aitamine väga südamelähedane. Eelmisel aastal annetas ta Fed Cup Hearti tiitliga kaasas käiva 2000 dollari suuruse auhinna Varjupaikade MTÜ-le. Samuti korraldati koostöös MTÜ-ga eelmisel aastal sarnane oksjon varjupaigaloomade heaks.

“Kurb tõsiasi on see, et kutsikavabrikud ja ebaeetilised loomapidajad on Eestis üsna levinud probleem – ainuüksi paari viimase kuu jooksul on sellistest kohtadest päästetud ja meie hoole alla sattunud 70 väärkoheldud looma. Mitmed neist vajavad operatsioone, erinevaid veterinaarprotseduure ja sotsialiseerimist. Oleme Anett Kontaveitile ääretult tänulikud, sest annetused, mis tänu oksjonile meieni jõuavad, lähevad just nende loomade abistamiseks,” kommenteeris Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Oksjon, mis toimub Varjupaikade MTÜ Facebooki-lehel, kestab 8. detsembrini.

Head Uudised GoodNews