1. Avaleht
  2. Heategu
  3. LHV remondilaenu toetusprogrammi toetuse pälvis Järva-Jaani Tuletõrje Selts
LHV remondilaenu toetusprogrammi toetuse pälvis Järva-Jaani Tuletõrje Selts

LHV remondilaenu toetusprogrammi toetuse pälvis Järva-Jaani Tuletõrje Selts

LHV remondilaenu „Kes teeb ära?“ toetusprogrammi konkursi 20 000-eurose toetuse pälvis Järva-Jaani Tuletõrje Selts komandohoone renoveerimiseks ja turvalisema väljasõidutee rajamiseks.

LHV Panga juhatuse esimehe Kadri Kiiseli sõnul oli valiku tegemine küll keeruline, ent otsus raha just priitahtlikele suunata tekitas õige tunde.

„Esialgu valisime enam kui poolesaja projekti hulgast välja kuus väga head ideed. Seejärel vestlesime iga projekti meeskonnaga, et nende motivatsiooni ja missiooni paremini mõista. Nii jõudsimegi žüriiga äratundmisele, et 20 000-eurosest toetusest Järva-Jaani vabatahtlikele päästjatele saab otseselt osa iga sealse kogukonna liige. Teadmine, et komandohoone kaasajastamine ja uue väljasõidutee rajamine aitab vabatahtlikel päästjatel oma tööd veelgi paremini teha, on nii meie kui ka kohalike jaoks väga tähendusrikas,“ lausus Kiisel.

See, et juba aastakümneid tegutsevad seltsi liikmed missioonitundest ühise eesmärgi nimel, tuli hästi esile ka konkursi käigus. „Taotlus oli koostatud väga läbimõeldult ja projekti tutvustati veenvalt. Saime kohe aru, kui tugev on selle meeskonna side ja kogukonna tugi,“ lisas Kiisel.

Igapäevaselt kogukonnas kõige hindamatumat väärtust – inimeste elu – kaitsva seltsi esindaja Tuve Kärner ütles, et konkursi ajastus oli ideaalne, sest info toetusprogrammist jõudis nendeni hetkel, mil parajasti komandohoone siseruume renoveeriti.

„Olime juba pikka aega tundnud kodukandile turvateenuse pakkumisel kitsaskohti. Tänu LHV toetusele saame remontida siseruume ja ehitada päästesõidukite garaažile kõrgemad ukseavad, et kaasaegsem päästetehnika sisse mahuks. Lisaks ühe uue värava maastikusuutliku päästesõiduki UTV jaoks, mida seni oleme hoidnud kaugemal hoiukohas ja mille järelehaakimine võtab sündmustele reageerimisel asjatult aega,“ rääkis Kärner.

Lisaks ehitatakse päästesõidukitele uus väljasõidutee, mis muudab väljakutsetele sõitmise varasemast ohutumaks ja kiiremaks. Kärner usub, et tänu võimalusele komandohoonet täiustada suureneb ka kogukonna turvatunne ja seltsiga liitub uusi tegusaid päästjaid.

Järva-Jaani Tuletõrje Selts loodi juba 1899. aastal, ent taasasutati 23 aastat tagasi. Seltsi vabatahtlikud panustavad igapäevaselt päästetöödesse, õnnetuste ennetamisse, kogukonnale tuleohutusalase selgitustöö tegemisse ja kustutusvõtete õpetamisse. 2014. aastal tunnustati seltsi aasta vabatahtliku päästekomando aunimetusega. Seltsil on ka mitmed allüksused, mis on koondunud kokku vanatehnika muuseumide keskusesse, sh tuletõrjemuuseum, sõidukite näitusehall ja vanatehnika varjupaik.

Head Uudised GoodNews