Avaleht Heategevus Lastefond Lõuna-Eesti pisikesed patsiendid said annetajate toel käeroboti
Lõuna-Eesti pisikesed patsiendid said annetajate toel käeroboti

Lõuna-Eesti pisikesed patsiendid said annetajate toel käeroboti

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond andis täna kliinikumi lastekliinikule pidulikult üle heade toetajate abiga soetatud Tyrosolutioni robotseadme, mis aitab väikeseid patsiente nende taastusravis.

Komplekti tootja on Austria ettevõte Tyromotion – üks tuntuimaid taastumist toetavate kõrgtehnoloogiliste vahendite tootjaid maailmas. Teraapiategevused toimuvad läbi mängu, mis motiveerib last aktiivselt taastusravi protsessis osalema. Kuna robotseade toetab kätt, julgustab see patsienti kätt rohkem liigutama ja kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone kasutama.

Robotseadmest on kasu seljaajukahjustusega, traumaatilise peaajukahjustusega, ühe kehapoole halvatusega, insuldi läbi elanud, neuroloogiliste häirete või erinevate skeleti-lihassüsteemi probleemidega inimestele nende taastusravis. Nõnda on robotseadmest abi lisaks lastele tegelikult ka samade probleemidega noorukitele ja täiskasvanutele. Kuna seade annab tagasisidet reaalajas, võimaldab see terapeudil koheselt masina seadeid vastavalt vajadusele korrigeerida.

“Tänan südamest Lastefondi ja kõiki inimesi ja ettevõtteid, kes on aidanud kaasajastada taastusravikäsitlust kliinikumis. Robotseade loob eeldused taastusravi protsessi oluliselt efektiivsemaks muutmiseks, samuti on sellise uudse seadme kasutusele võtmine motiveeriv nii patsientidele kui ka töötajatele,” sõnas kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Üle 14 000 euro, mis on peaaegu pool kogu seadme maksumusest, kogunes seoses Olerexi 2018. ja 2019. aasta heategevuskampaaniaga “Ulata abikäsi”, mil Olerexi tanklates olid müügil heategevuslikud jõuluehted ja tanklaketi külastajatel oli võimalik teha endale meelepärane annetus.

Lastefondi juhatuse liige Eveli Ilves tänab kõiki aitajaid: “Robotseadme soetamine Lõuna-Eesti lastele oli meie mõtetes juba mõnda aega. Täna saame öelda, et tänu headele partneritele ja püsiannetajatele on see seade viimaks kohal ja oleme ühiselt andnud panuse kaasaegse taastusravi võimaldamisse. Aitäh kõigile toetajatele!”

Abikäe robotseadme soetamiseks ulatasid ka DPD Eesti, 39 MC Motoklubi, kliinikumi tunamullust jõululaata külastanud inimesed, Lastefondi püsiannetajad ja veel väga paljud head inimesed.