Avaleht Heategevus Doonorid ja Sõbrad Märtsikuust võib Ülemiste Doonorikeskuses teisipäeviti verd loovutada ka pärast tööpäeva lõppu
Märtsikuust võib Ülemiste Doonorikeskuses teisipäeviti verd loovutada ka pärast tööpäeva lõppu

Märtsikuust võib Ülemiste Doonorikeskuses teisipäeviti verd loovutada ka pärast tööpäeva lõppu

Alates 2. märtsist on Ülemiste Doonorikeskus teisipäeviti avatud varasemast tund aega kauem – doonoreid oodatakse vereloovutusele kuni kella 18-ni.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul pikendati doonorite soovidele vastu tulles ühel päeval nädalas lahtiolekuaega, et vereloovutusele jõuaksid ka need doonorid, kes soovivad seda teha pärast tööpäeva lõppu.

Sellegipoolest arvab Ave Lellep, et tööandjad peaksid mõnel korral aastas looma töötajatele võimaluse loovutada verd ka tööpäeva sees. „Vereloovutamine peaks olema meie kõigi südameasi, sest kunagi ei tea, millal elupäästvat verd vajavad meie enda lähedased, sõbrad või kolleegid,“ lisas Lellep.

Ülemiste Doonorikeskus ootab doonoreid aadressil Valukoja 7 esmaspäeval ja kolmapäevast reedeni kella 9-17, teisipäeviti kella 9-18. Tallinna kesklinnas oodatakse doonoreid neljapäeviti Rävala Ärihoones kella 12-18.

Doonoriks on oodatud terved, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kilo kaaluvad inimesed vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe peab olema minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Kindlasti palutakse eelnevalt broneerida aeg vereloovutusele kodulehel Verekeskus.ee, kust leiab täiendavat informatsiooni ka verevarude ja vereloovutuseks sobivuse kohta.