Avaleht Heategevus Mupo teeb koostööd vabatahtlike korravalvuritega
Mupo teeb koostööd vabatahtlike korravalvuritega

Mupo teeb koostööd vabatahtlike korravalvuritega

Vabatahtlike baasil loodud korrakaitseüksused korraldavad pidevat järelvalvet nendele usaldatud territooriumitel ning vajaduse korral tehakse väljakutse mupo patrullteenistusele, kes aitab probleemidele lahenduse leida.

Munitsipaalpolitsei Ameti ja vabatahtlike koostööst alguse saanud tegevuses on kõige edukamad Nõmme naabrivalve ja Harku järve ning Aegna saare vetelpäästjate-korravalvurite projektid. „Eriti tahaks ära märkida Nõmme vabatahtlike tubli tegevust naabrivalves,“ ütles vabatahtlike projektide eest vastutav projektijuht Tiit Kivikas. Nii avastati kontrollkäikudel Valdeku pargi-Hiiu tänava ja Rahumäe kooli ümbruses mitmeid liiklejale halvasti märgatavaid või viltu vajunud liiklusmärke, amortiseerunud tänavasilte ja mitmeid lõhutud piirdeaedu. Erilist muret teeb aga nii mupole kui ka naabrivalvele grafiti jätkuv vohamine. Kahe päevaga leiti koledaid kritseldus Serva, Prii, Vabaduse pst ja Valdeku tänava erinevatelt hoonetelt ning prügikastidelt.

Munitsipaalpolitsei tuletab meelde, et Tallinna linna heakorra eeskiri keelab risustada ja reostada territooriumi ja ehitisi, sealhulgas määrida hoonete seinu, müüre, piirdeaedu, pinke, kõnniteid, ootekodasid, hauatähiseid, mälestusmärke, valgustus- ja tänavaposte, ühissõidukeid vms, neile kritseldada või joonistada või kahjustada neil muul viisil. Samuti on keelatud illegaalse grafiti tegemine. Trahv illegaalse grafiti teostamise eest on kuni 400€. Grafiti tegemine on lubatud vaid eramaal või territooriumi omaniku kooskõlastatud loal.

Mupo palub kõigil, kes teavad või märkavad linnaruumis tegutsevaid grafiti tegijaid, nende tegevus võimalusel pildistada ja teatada tema võimalikust elukohast.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga