1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. MUSTAD KASSID KOJU I Musta kassi kuul on uue kodu leidnud pea 30 kassi
MUSTAD KASSID KOJU I Musta kassi kuul on uue kodu leidnud pea 30 kassi

MUSTAD KASSID KOJU I Musta kassi kuul on uue kodu leidnud pea 30 kassi

Varjupaikade MTÜ seitsmest varjupaigast on musta kassi kuu esimesel poolel sümboolse loovutustasu eest uude koju pääsenud ligi 30 musta kassi.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul on musta kassi kuu toonud varjupaikadesse hulgaliselt huvilisi. Tema sõnul on 28 süsimusta või mustvalget kassi tänaseks uues kodus, veel 57 ootab aga varjupaikades uut võimalust.

Loomade varjupaikades peetakse oktoobris musta kassi kuud juba kuuendat korda. Mullu oktoobris pääses varjupaikades viibinud 108 mustast kassist sel moel koju 52.

Kampaania keskendub mustadele kassidele, sest neil on teistest keerulisem uut kodu leida ja nende varjupaigas viibimise aeg venib sageli väga pikaks. Musta kassi kuul pakuvad Varjupaikade MTÜ varjupaigad võimalust võtta must kass tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

Varjupaikades ootavate mustade kasside kohta saab infot veebilehel. Lähemat tutvust saab kassidega teha varjupaikades kohapeal.

Kõik loovutatavad kassid on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. “Samas soovime alati enne loovutamist veenduda, et lemmiklooma võtmine on läbimõeldud otsus. Meie eesmärk on, et loomad saaksid endale hooliva kodu kogu eluks,” ütles Priks.

Avaldame mustade kasside auks kirjutatud Monique luuletuse ja loodame, et järjest rohkem musti kasse leiab tee heade inimeste koju.

Musta kassi kuvand

Must kass kõnnib uhkelt pimedas öös
musta kassi ei huvita su pussnuga vööl
must kass ajab rinna punni
musta kassi ära kunagi sunni
mustal kassil on kaval silmapilk
musta kassi ei huvita mingi väike silk
mustal kassil lärtsuvast penist on suva
must kass reageerib vaid sõnale – tänan
musta kassi ei huvita miski
kuhu musta kassi lampi kisti
mustal kassil on vale maine
must kass: “Rahvas, saage palun “kaineks””
must kass on kuninga soost
su elu kirjutab kuninga looks

Head Uudised GoodNews