Avaleht Heategevus Vähiravifond Poliitikud aitavad vähiravifondil annetusi koguda
Poliitikud aitavad vähiravifondil annetusi koguda

Poliitikud aitavad vähiravifondil annetusi koguda

juri-ratas6. mail toimub üleriigiline annetuste kogumise talgupäev, kus Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ja teised erakonnaliikmed koguvad annetusi vähiravifondile „Kingitud elu“.

Eesti Keskerakonna poliitikud on üle Eesti annetusi kogumas 18 kohas ligi 60 inimesega. Talgutest võtab osa ka erakonna esimees Jüri Ratas, kes kogub annetusi Järve Selveris kella 12-14ni. Ratas sõnas, et heategevus on tema jaoks olnud alati olulisel kohal ning pakkumist koguda raha vähihaigete raviks ta pikalt ei kaalunud.

“Oleme „Kingitud elu“ fondiga juba pikka aega koostööd teinud ning olen proovinud võimalusel ikka nende tegemistes kaasa lüüa. Tahan tunnustada Toivo Tänavsuud ja tema meeskonda nende väga olulise panuse ja missioonitunde eest, mistõttu on võitluses vähiga abi saanud paljud inimesed, kelle jaoks oli see üheks viimastest võimalustest,“ ütles Ratas.

„Eesti inimene on südamlik ja aitab abivajajaid isegi siis, kui endalgi on raske. Olen seda „Kingitud elu“ fondi jaoks varem annetusi kogudes korduvalt näinud. Muidugi võib alati mõelda, et mida riik võiks teha, et heategevust polekski vaja. Paraku on vajadusi tihti rohkem kui võimalusi. Loomulikult üritame ka riigi poolt anda kaaluka panuse, et meie tervishoiu rahastamist suurendada ja seeläbi ka rohkematele inimestele nende rasketel hetkedel toeks olla,“ lõpetas Jüri Ratas.

„Kingitud Elu“ tegevjuht Katrin Kuusemäe sõnas, et vähiravifondi annetuste kogumise talgud leiavad aset juba kolmandat aastat ja Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas oli üks esimesi poliitikuid, kes esimestel talgutel visionäärina kõhklusteta kaasa lõi. „Jüri Ratas on osalenud kõigil kolmel aastal ja sel aastal on meil hea meel tõdeda, et tema eeskuju on talgutele kaasa tõmmanud koguni ligi 60 keskerakondlast, mis on suur jõud ja abi,“ rõhutas Kuusemäe.

Lisaks peaministrile võtavad heategevusest osa näiteks Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja Riigikogu liikmed Siret Kotka-Repinski, Olga Ivanova, Helmut Hallemaa ja Marko Šorin. Annetusi koguvad ka Tallinna abilinnapead Mihhail Kõlvart, Eha Võrk ja Tallinna Linnavolikogu aseesimees Lauri Laats.

Talgute eesmärk on koguda ühe nädala jooksul kokku nii palju annetusi, et fond saaks toetada kõiki Eesti vähihaigeid. Talgutest võtavad osa erinevad erakonnad ja poliitikud kogu Eestis.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga