1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Raadio 4 kuulajad annetasid nägemispuudega laste heaks üle 10 000 euro
Raadio 4 kuulajad annetasid nägemispuudega laste heaks üle 10 000 euro

Raadio 4 kuulajad annetasid nägemispuudega laste heaks üle 10 000 euro

Juba 20ndat aastat venekeelse Raadio 4 eetris tegutsev heategevusprogramm “Jõulurõõmu kuulutus” on Tartu Emajõe Kooli tunnetustoa sisustamiseks kuulajate abiga kogunud üle 10 000 euro. Koolis õpivad nägemispuudega või pimedad lapsed üle Eesti ja tunnetustoas saavad nad arendada oma nahatunnetust, kuulmist, lõhnatundmist, et elus paremini hakkama saada.

Esmakordselt oli heategevussaade Raadio 4 eetris 1993. aastal ning tookord toetati verevähki põdevaid lapsi. Aastate jooksul on raha kogutud meditsiinitehnika soetamiseks Tallinna kliinilisele lastehaiglale, samuti Tartu, Nõmme ning Narva lastehaiglate tarvis. “Jõulurõõmu kuulutus” on toetanud Tartu, Viljandi, Jõhvi, Narva, Tallinna, Imastu, Kohtla-Järve, Pärnu, Narva-Jõesuu, Haapsalu lastekodusid ja Sillamäe Vanalinna Kooli puudega lapsi.

“Jõulurõõmu kuulutus” kõlas Raadio 4 eetris iga päev alates detsembri lõpust kuni õigeusu jõuludeni 7. jaanuaril. Kuulajate annetuse, mis katab uue õpperuumi loomise kõik kulud, annab raadiojaama toimetus koolile üle märtsi alguses.

Head Uudised GoodNews