1. Avaleht
  2. Heategevus
  3. Seitsmeaastane Mia disainis riidekoti, mille tulu läheb Lastefondile
Seitsmeaastane Mia disainis riidekoti, mille tulu läheb Lastefondile

Seitsmeaastane Mia disainis riidekoti, mille tulu läheb Lastefondile

Toidu- ja esmatarbekaupade pood Barbora korraldas mai alguses lastele joonistusvõistluse eesmärgiga leida kujundus poodi müügile tulevale korduvkasutatavale poekotile; kõigi laekunud tööde seast valiti rahvahääletusega võitjaks seitsmeaastase Mia töö, kelle joonistusega koti müügist saadav tulu läheb Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.

Foto: Lastefond

Et ostuga ka head teha …

Barbora turunduse ja sortimendi juhi Ljubov Seibaku sõnul soovis e-pood riidest korduvkasutatavat poekotti sortimenti lisades pakkuda selle ostjatele lisandväärtusena võimalust iga ostuga ka head teha.

“Kuna otsustasime poekoti müügist saadava tulu annetada Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, siis otsustasime koti väljatöötamisse kaasata lapsed ning korraldasime joonistusvõistluse,” rääkis Seibak. Kokku laekus 126 joonistust, nende hulgas Valga Põhikoolist, Narva Vanalinna Põhikoolist, Rakvere Reaalkoolist ja Tallinna Huvikeskusest Kullo. Kõigi joonistuste seast valiti Facebooki-hääletusega võitjaks seitsmeaastase Mia töö, mis ka Barbora kotile trükiti ja nüüd kõigile saadav on.”

Barbora uus eripärase disainiga ostukott on valmistatud 100% looduslikust sertifitseeritud mahepuuvillast.

Seibaku sõnul on uus keskkonnasõbralik poekott oluliselt enamat kui lihtsalt kott, vaid see on ka hoolimise ja toetamise sümbol.

“Iga müüdud kott annab oma väikese panuse nende laste heaolusse, kes vajavad meditsiinilist abi,” märkis Ljubov Seibak. “Ka koti disainil kasutatud Mia võidutöö kannab endas kunstilise võlu kõrval edasi ideed pühendumust abivajajaid toetada.”

Iga müüdud kott annab oma väikese panuse nende laste heaolusse, kes vajavad meditsiinilist abi.

Head Uudised GoodNews