Avaleht Heategevus Sõbrapäeval aita päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi sõbrapäeval verd loovutama
Sõbrapäeval aita päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi sõbrapäeval verd loovutama

Sõbrapäeval aita päästa elusid! Verekeskus kutsub Rakvere inimesi sõbrapäeval verd loovutama

südaPõhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama sõbrapäeval, 14. veebruaril kella 10-14 Rakvere Kultuurikeskuses (Kreutzwaldi 2) toimuvale doonoripäevale.

„Meil on hea meel sõbrapäeval just Rakveres doonoripäeva korraldada, sest virumaalased on meid alati sõbralikult vastu võtnud ning nii doonoripäevadel kui ka doonoritelkides rohkelt heategusid teinud.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, toonitades: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud head tegema ning eriliselt oodatud on A ja B negatiivse veregrupi omanikud!“

Viimati olime Rakveres doonoripäevaga 24. jaanuaril Rakvere Spordikeskuses ning siis külastas doonoripäevi 74 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 66 doonoril ja kogusime ligi 30 liitrit hinnalist nestet. „Loodame, et seekord on endast ja teistest hoolivaid Virumaa inimesi vähemasti sama palju!“ lisas Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga