Avaleht Heategevus SÜGAV TÄNU JA LUGUPIDAMINE I Kaitseminister tunnustas eriolukorras appi tulnud vabatahtlikke
SÜGAV TÄNU JA LUGUPIDAMINE I Kaitseminister tunnustas eriolukorras appi tulnud vabatahtlikke

SÜGAV TÄNU JA LUGUPIDAMINE I Kaitseminister tunnustas eriolukorras appi tulnud vabatahtlikke

Kaitseminister Jüri Luik tänas pidulikul tseremoonial eriolukorra lahendamisele silmapaistvalt kaasa aidanud kaitseväelasi, kaitseliitlasi ning naiskodukaitsjaid tänukirja ja soojade sõnadega, teatas Kaitseministeerium 10. juulil.

„Mul on väga hea meel avaldada teile, eeskätt vabatahtlikele, sügavat tänu ja lugupidamist ennastsalgava ja professionaalse tegevuse eest pandeemiavastases võitluses,“ ütles kaitseminister Jüri Luik.

Kaitseminister Luik märkis, et ligi tuhat kakssada Kaitseliidu vabatahtliku osales piirivalve abistamises ja avaliku korra tagamises üle Eesti. „Te tõestasite veenvalt, et vabatahtlikest koosnev Naiskodukaitse ja Kaitseliit seisavad oma ülesannete kõrgusel ning tulevad riigi ja rahva toetamisega suurepäraselt toime tõsises kriisis,“ ütles ta.

Luige sõnul andsid suure panuse kaitseväe eduloole pandeemiavastases võitluses meditsiiniteenistus ja logistikud. „Välihaigla rakendamine kriitilisel ajal Kuressaares oli väga vajalik, nähtav ja loomulik ressursi kasutamine elanikkonna ja tervishoiusüsteemi abistamiseks,“ sedastas ta.

Kaitseväe varudest üle 800 tuhande maski tsiviilstruktuuride toetuseks jagamist hetkedel, kui  inimeste tervise kaitsmine on ohus, nimetas Luik vaieldamatuks prioriteediks.

„Kaitseväe kiituseks soovin rõhutada ka seda, et nakatunute arv väeosades oli väike ning – mis on peamine – iseseisev kaitsevõime ja koostöövõime Eestis tegutsevate liitlastega oli kogu aeg tagatud, vaatamata paratamatult piiratud võimalustele väljaõppe korraldamiseks,“ lausus Luik.

„Nii see pidigi olema, sest meie ülesanne on olla niinimetatud professionaalsed pessimistid, kelle igapäevaseks ülesandeks ongi valmistuda halvimaks,“ rõhutas Luik.

Kaitseministri sõnul pole kahtlust, et Eesti riik ja rahvas usaldab Kaitseliitu ning Kaitseväge ning loodab nende abile ka tulevikus, sest Kaitseministeeriumi valitsemisala väga head eeskuju teistele riigistruktuuridele, sest kriisi puhkedes olid olemas varud ja reaalne tegutsemisvalmidus.

Ta lisas siiski, et Covid-19 on tabanud eriti raskelt mitmeid meie liitlasi, sealhulgas USA-d ja Suurbritanniat ning samal ajal ei ole Eesti idanaaber ohutumaks muutunud, pigem vastupidi. Ühtlasi, et ekspertide hinnangule toetudes on suure tõenäosusega ees ka teine viirusepuhangu laine.

„Seetõttu on kaitseväel ja Kaitseliidul pandeemia taustal kolmekordne ülesanne: kaitsta kõigepealt ennast, et olla tegutsemisvõimeline, abistada elanikkonda ja toetada riiki ning olla valmis liitlastega koos riiki kaitsma,“ märkis Luik.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga