Avaleht Heategevus Tallinna Lastehaigla saab heategevusliku kingituse
Tallinna Lastehaigla saab heategevusliku kingituse

Tallinna Lastehaigla saab heategevusliku kingituse

Tallinna Lastehaigla saab heategevusliku kingituseHomme kell 13 jõuavad Tallinna Lastehaiglasse kümme raamatukarusselli, kingitus heategevusfondilt Aitan Lapsi, kes tegi Eesti Lastekirjanduse Keskuse idee teostamiseks koostööd Plaat Detaili, metallifirmaga ASSI, Tomra jpt.

Kui raamatud on välja valinud Eesti Lastekirjanduse Keskus ja leiutajapatent kuulub EKA üliõpilasele Kätlin Pesurile, siis pea kõik raamatute ja mängude hankimise ning karusselli tootmisega seotud tööd ja kulud on kandnud heategevusfond Aitan Lapsi, kellele on annetanud Eesti inimesed.

SA Aitan Lapsi panus projekti on 16 500 eurot. Omavahenditest panustasid ka raamatukarussellid valmistanud Plaat Detail ja metallifirma ASSI 25 000 eurot.

“Haigla on hea koht selleks, et suunata lapsi päris-raamatute juurde,” ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.

„Karussellide loomine on olnud pikk protsess ning nõudnud osapooltelt head koostööd ja tahet. Rõõm on, et kõik on teinud seda südamega ja innustunult. Väga oluline oli prototüübi valmimine ja selle katsetamine haiglas. See andis suurepärase võimaluse iga viimse detaili just selliseks lihvida, et see haiglasse sobiks ja oleks lastele ohutu, näiteks karusselli rattad vastavad meditsiinis kasutatavatele standarditele,“ ütles Eesti Lastekirjanduse Keskuse (ELK) direktor Triin Soone.

Soone meenutab, et kõik sai alguse raamatute ettelugemise mõttest kaks aastat tagasi kevadel 2012, kui alustati projektiga „Lugedes rõõmsaks“. Eeskuju võeti Põhjamaades levinud lugemissaadikute programmist.

Sügisest 2012 lugesid ELK vabatahtlikud pediaatria- ja kirurgiaosakondade mängutubades lastele raamatuid ette igal kolmapäevaõhtul. Samal ajal vaadati üle kogu lastehaigla lugemisvara ja võeti ühendust kirjastustega uute raamatute leidmiseks.
2013. aastal võttis Triin Soone ühendust Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnaga ja pakkus välja koostöövõimaluse leida ühiselt ideekavand, kuidas viia raamatud ja mängud nende lasteni, kes haigla mängutuba külastada ei saa. Mõttest haarasid kinni I kursuse sisearhitektuuri üliõpilased ning ühe tudengi, Kätlin Pesuri ratastega ringriiuli kavandist sai praeguse raamatukarusselli algidee.

„Kuna mõte vääris teostust, siis hakkasime toetajaid otsima,“ meenutab Triin Soone. „Käisime pankades, otsisime sponsoreid, kuni õla panid alla proua Evelin Ilves ja heategevusfond Aitan Lapsi, kes otsustasid fondi senist tegevust laiendada.“

Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul on tegemist kõiki Eesti haiglaid puudutava projektiga. Tallinna Lastehaiglas toimuv on alles algus – raamatukarussellid saavad veel Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik ning 14 lasteosakonda maakonnahaiglatest.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga